Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

BGK podpisał z MRR umowy dotyczące rachunków pomocniczych

0
Podziel się

Bank Gospodarstwa Krajowego podpisał we wtorek z Ministerstwem Rozwoju
Regionalnego umowy o otwarciu pomocniczych rachunków bankowych w BGK - poinformował bank w
komunikacie.

bEiHjzOt

Bank Gospodarstwa Krajowego podpisał we wtorek z Ministerstwem Rozwoju Regionalnego umowy o otwarciu pomocniczych rachunków bankowych w BGK - poinformował bank w komunikacie.

Zdaniem BGK otwarcie rachunków, z których dokonywane będą płatności dla części beneficjentów realizujących projekty współfinansowane z funduszy unijnych, pozwoli usprawnić proces przekazania dofinansowania podmiotom realizującym projekty. Chodzi m.in. o beneficjentów Programu Rozwój Polski Wschodniej oraz Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy.

Nowy system przepływów finansowych w ramach Programów Operacyjnych realizowanych z udziałem środków unijnych rusza 4 stycznia 2010 r.

bEiHjzOv

Bank podał także, że podpisał z resortem rozwoju regionalnego dwie inne umowy. Pierwsza dotyczy rachunku bankowego pomocniczego w złotych do obsługi wypłat w walutach wymienialnych w ramach programów finansowanych z udziałem środków europejskich; druga - rachunku bankowego pomocniczego w złotych do obsługi szczególnych płatności w ramach programów i projektów finansowanych z udziałem środków europejskich i krajowego współfinansowania.

MRR jest pierwszym dysponentem budżetu, z którym BGK podpisał umowę o realizacji płatności w ramach krajowego współfinansowania. (PAP)

mmu/ pad/ gma/

bEiHjzOW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)