Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Białoruś: 400 miejscowości było bez prądu po pierwszych opadach śniegu

0
Podziel się

400 miejscowości na Białorusi zostało pozbawionych prądu po pierwszych opadach
śniegu w tym roku. W Mińsku doszło do ponad 100 wypadków - piszą we wtorek media białoruskie.

bErtlEWd

400 miejscowości na Białorusi zostało pozbawionych prądu po pierwszych opadach śniegu w tym roku. W Mińsku doszło do ponad 100 wypadków - piszą we wtorek media białoruskie.

Z powodu pogorszenia warunków atmosferycznych - silnego wiatru i mokrego śniegu - w ciągu ostatniej dobry przerwane zostały dostawy prądu do około 400 miejscowości - informuje państwowa spółka Biełeniergo. Najbardziej ucierpiały obwód miński oraz witebski (północ kraju).

"Według stanu na godz. 7 we wtorek prace w sieci dostawczej prowadzi 50 brygad. Na tę godzinę bez prądu pozostaje 171 miejscowości" - informuje Biełeniergo.

bErtlEWf

W ciągu ostatniej doby w białoruskiej stolicy doszło do 125 wypadków drogowych, było ich zatem dwukrotnie więcej niż dobę wcześniej, gdy zanotowano 62 wypadki - wynika z danych mińskiej milicji drogowej. Jak jednak podkreśla portal onliner.by, sytuacja drogowa w miastach nie jest krytyczna, a wzrost wypadków dotyczy głównie tras podmiejskich.

Prognozy przewidują utrzymanie się trudnych warunków pogodowych w najbliższych dniach. Na większości terytorium kraju spodziewany jest śnieg, zamiecie, gołoledź i porywisty wiatr.

Z Mińska Małgorzata Wyrzykowska (PAP)

mw/ cyk/ ro/

bErtlEWG
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)