Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Białoruś: Francuski kelner sądził, że Brześć leży w UE

0
Podziel się

20-letni francuski kelner bez wizy i pieniędzy usiłował nielegalnie przedostać
się do Brześcia. Twierdzi, że chciał podjąć tam pracę i nie wiedział, iż Białoruś nie należy do
Unii Europejskiej - informuje w środę prasa białoruska.

bEpDkZBx

20-letni francuski kelner bez wizy i pieniędzy usiłował nielegalnie przedostać się do Brześcia. Twierdzi, że chciał podjąć tam pracę i nie wiedział, iż Białoruś nie należy do Unii Europejskiej - informuje w środę prasa białoruska.

Francuz, który pracował jako kelner w Szampanii, tłumaczył, że pokłócił się ze swoim szefem i postanowił zmienić miejsce pracy na Brześć. Jak przekonywał, sądził, że Brześć leży w UE i wobec tego nie potrzebuje wizy.

Młody człowiek został zatrzymany przez brzeskich pograniczników 15 metrów od białoruskiej granicy, był mokry i brudny, a przy sobie miał tylko 1 euro, 1 koronę czeską i 30 złotych. Mówił, że dotarł do białoruskiej granicy autostopem przez Niemcy i Polskę.

bEpDkZBz

"Miał dokument tożsamości obywatela Francji, kartę ubezpieczenia medycznego, produkty żywnościowe, a także fartuch, białą koszulę i krawat. Zamierzał w tym pracować w jednej z brzeskich kawiarń" - poinformował rzecznik brzeskich służb granicznych.

Francuz twierdzi, że poznał przez internet mieszkańca Brześcia, który obiecał mu pomoc w zdobyciu pracy w tym mieście.

Jak pisze dziennik "Komsomolskaja Prawda w Biełorussii", nie wiadomo, czy internetowi znajomi omówili kwestię wynagrodzenia. "We Francji kelner zarabia co najmniej 1600 euro. Na Białorusi są to sumy dwukrotnie niższe"- zauważa gazeta.

Nielegalnemu imigrantowi grozi grzywna do 5 mln rubli białoruskich (1800 zł), deportacja oraz zakaz wjazdu na Białoruś przez 5 lat. Jak pisze "Komsomolskaja Prawda", w najbliższym czasie ma on zostać przekazany polskim służbom granicznym. (PAP)

bEpDkZBF

mw/ ap/

bEpDkZCa
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)