Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
12.01.2014 17:08

Białoruś: Lider partii opozycyjnej zatrzymany w Mińsku

# zwolnienie Labiedźki, postawienie zarzutów #

Podziel się
Dodaj komentarz

# zwolnienie Labiedźki, postawienie zarzutów #

12.01. Mińsk (PAP) - Lider opozycyjnej Zjednoczonej Partii Obywatelskiej (ZPO) Anatol Labiedźka został w niedzielę zatrzymany na kilka godzin w Mińsku. We wtorek ma się odbyć jego rozprawa za przeprowadzoną tydzień temu akcję - poinformowało Radio Swaboda.

Labiedźka "został dziś zatrzymany w Mińsku przed zapowiadaną akcją zbierania podpisów na rzecz zniesienia opłaty samochodowej" - podano w biurze prasowym ZPO. Ponad cztery godziny później Labiedźka napisał na swoim koncie na Facebooku, że znajduje się na milicji i że we wtorek ma mieć rozprawę. Wieczorem został zwolniony.

Specjalna opłata za dopuszczenie pojazdu do ruchu drogowego została wprowadzona 1 stycznia. Zależnie od masy pojazdu wynosi od 390 tys. rubli białoruskich (126 zł) do 3,25 mln rubli (1047 zł). Należy ją uiszczać przy przeglądzie technicznym.

Labiedźka tydzień temu wraz ze współprzewodniczącym kampanii "O sprawiedliwe wybory" Wiktarem Karniajenką zbierał podpisy przeciwko tej opłacie przed najpopularniejszym targowiskiem mińska, Rynkiem Komarowskim.

Jak poinformowała partia ZPO, na milicji spisano w związku z tą akcją protokół. Sam Labiedźka poinformował, że postawiono mu zarzuty z artykułu o "naruszeniu zasad organizacji lub przeprowadzenia masowej akcji".

Z Mińska Małgorzata Wyrzykowska (PAP)

mw/ kar/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz