Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Białoruś ma otrzymać w 2015 r. cztery samoloty Jak-130

0
Podziel się

Białoruś ma otrzymać w 2015 r. cztery zamówione w Rosji szkolno-bojowe
odrzutowe samoloty Jak-130 - poinformował dowódca wojsk powietrzno-desantowych i obrony
przeciwlotniczej Białorusi generał Aleh Dwihaleu, którego cytuje w piątek państwowa agencja BiełTA.

bErUAfHF

Białoruś ma otrzymać w 2015 r. cztery zamówione w Rosji szkolno-bojowe odrzutowe samoloty Jak-130 - poinformował dowódca wojsk powietrzno-desantowych i obrony przeciwlotniczej Białorusi generał Aleh Dwihaleu, którego cytuje w piątek państwowa agencja BiełTA.

Jak podkreślił, samoloty te pod względem możliwości bojowych i użycia uzbrojenia są zbliżone do Migów-29. "Taki sprzęt pozwala po pierwsze lepiej wyszkolić pilota, a po drugie, samoloty te można będzie wykorzystać do takich zadań, jak wywiad meteorologiczny, spalają one mniej paliwa, można będzie na nich wykonywać zadania dyżuru bojowego" - powiedział.

Umowę między Ministerstwem Obrony Białorusi i zakładami produkcji samolotów Irkut ws. dostarczenia czterech Jaków-130 podpisano w grudniu 2012 r. w Mińsku w ramach realizacji białorusko-rosyjskiego porozumienia o rozwoju współpracy wojskowo-technicznej.

bErUAfHH

Dwuosobowy samolot Jak-130 wyróżnia się - jak podkreśla BiełTA - znakomitą manewrowością i nowoczesnym radioelektronicznym wyposażeniem pokładowym.(PAP)

mw/ dmi/ kar/

bErUAfIi
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)