Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Białoruś: Milicja rozpędziła paradę gejów, zorganizowaną mimo zakazu

0
Podziel się

Milicyjne oddziały do zadań specjalnych rozpędziły w sobotę w Mińsku
paradę gejów, której przeprowadzenia władze zakazały. Milicja zatrzymała ponad 10 uczestników
marszu - podał portal Biełorusskije Nowosti.

bEhFYsXp

Milicyjne oddziały do zadań specjalnych rozpędziły w sobotę w Mińsku paradę gejów, której przeprowadzenia władze zakazały. Milicja zatrzymała ponad 10 uczestników marszu - podał portal Biełorusskije Nowosti.

Według tego źródła w marszu uczestniczyło ok. 30 osób, które pod tęczową flagą skandowały "Nie dla homofobii" i "Równe prawa bez kompromisów", a także "Homofobia to choroba".

Maszerującym milicja zatarasowała przejście, ponad 10 osób zatrzymano z użyciem siły i wywieziono w nieznanym kierunku - poinformował białoruski portal.

bEhFYsXr

Agencja Associated Press (AP) pisze o aresztowaniu kilkudziesięciu uczestników marszu i o pobiciu przez milicję niektórych z nich.

Władze Mińska zakazały przeprowadzenia marszu, który organizatorzy nazwali "Słowiańską paradą gejowską 2010". O odmowie władze powiadomiły organizatorów, tłumacząc ją tym, że "przeprowadzenie imprez masowych nie jest dozwolone w odległości mniejszej niż 200 m od przejść podziemnych i stacji metra".

Organizatorzy marszu oświadczyli, że chcieli zwrócić uwagę społeczeństwa na łamanie praw mniejszości seksualnych na Białorusi.

Kierujący ruchem białoruskich gejów Siergiej Androszenko powiedział, że stosunek władz do mniejszości seksualnych to "usankcjonowana przez państwo homofobia".(PAP)

bEhFYsXx

mmp/ mc/

6240831 int.

bEhFYsXS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)