Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Białoruś zaproponowała ODKB wspólną "czarną listę"

0
Podziel się

Białoruś zaproponowała poradzieckiej Organizacji Układu o Bezpieczeństwie
Zbiorowym (ODKB) stworzenie wspólnej listy osób, którym zabroniony byłby wjazd do krajów-członków
tej organizacji - wynika z informacji podanej w piątek przez oficjalną agencję BiełTA.

bEhaxfmd

Białoruś zaproponowała poradzieckiej Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym (ODKB) stworzenie wspólnej listy osób, którym zabroniony byłby wjazd do krajów-członków tej organizacji - wynika z informacji podanej w piątek przez oficjalną agencję BiełTA.

Agencja cytuje wypowiedź sekretarza ODKB Nikołaja Bordiuży na posiedzeniu w Moskwie dotyczącym walki z nielegalną migracją. Bordiuża powiedział, że poruszono na nim "kwestię propozycji prezydenta Białorusi Alaksandra Łukaszenki w sprawie opracowania ram prawnych dotyczących tworzenia wspólnej listy osób, których wjazd na terytorium państw (ODKB) byłby zabroniony lub niepożądany". Dodał: "Chcielibyśmy otrzymać opinię ekspertów".

BiełTA nie podaje szczegółów białoruskiej propozycji. Media opozycyjne przypominają w tym kontekście, że po wyborach prezydenckich na Białorusi 19 grudnia zeszłego roku Unia Europejska wznowiła i rozszerzyła sankcje wizowe wobec przedstawicieli tego kraju. Sankcje wizowe i zamrożenie aktywów objęły łącznie 158 osób, które UE uznała za odpowiedzialne za sfałszowane wybory 19 grudnia 2010 roku, "jak i następujące po nich brutalne stłumienie demokratycznej opozycji, społeczeństwa obywatelskiego i przedstawicieli niezależnych mediów".

bEhaxfmf

ODKB to poradziecka organizacja wojskowo-polityczna, skupiająca Armenię, Białoruś, Kazachstan, Kirgistan, Rosję, Tadżykistan i Uzbekistan. Białoruś obecnie przewodniczy tej organizacji.

Z Mińska Anna Wróbel (PAP)

awl/ mc/

bEhaxfmG
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)