Notowania

wiadomości
12.12.2011 13:13

Białoruś: Zatrzymano wiceministra spraw wewnętrznych

# dochodzi wszczęcie sprawy przeciwko zatrzymanemu #

Podziel się
Dodaj komentarz

# dochodzi wszczęcie sprawy przeciwko zatrzymanemu #

12.12. Mińsk (PAP) - Wiceminister spraw wewnętrznych Białorusi, komendant milicji odpowiedzialnej za bezpieczeństwo publiczne, pułkownik Jauhen Połudzień został zatrzymany - podała w poniedziałek niezależna gazeta internetowa "Biełorusskije Nowosti".

Prokuratura Generalna Białorusi 8 grudnia wszczęła przeciwko niemu sprawę z artykułu dotyczącego nadużycia władzy lub stanowiska służbowego. "Prokuratura Generalna powołała grupę śledczą, która prowadzi dochodzenie" - poinformowały agencję BiełTA źródła w Prokuraturze.

Połudzienia zatrzymano pod koniec zeszłego tygodnia. Białoruskie MSW i KGB nie skomentowały tej informacji.

Niezależna gazeta "Nasza Niwa" przypomina w swoim internetowym wydaniu, że 6 grudnia Połudzień, pytany przez dziennikarzy o plany milicji w razie ulicznych wystąpień w rocznicę zeszłorocznych wyborów prezydenckich 19 grudnia, powiedział: "Milicja panuje nad sytuacją na ulicy".

Dodał, że w razie potrzeby milicja może podjąć działania prewencyjne w stosunku do pewnej grupy obywateli. Jako przykład podał kibiców piłkarskich.

"Funkcjonariusze milicji pracują w stanie ciągłej gotowości, aby obywatele na ulicach czuli się bezpiecznie" - powiedział Połudzień.

Płk Połudzień został mianowany komendantem milicji odpowiedzialnej za bezpieczeństwo publiczne 4 sierpnia 2009 roku.

Z Mińska Małgorzata Wyrzykowska (PAP)

mw/ awl/ ro/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz