Notowania

wybory w usa
15.08.2012 08:13

Biały Dom ma swój własny browar

Barack Obama jest jednym z pierwszych współczesnych prezydentów USA, którzy delektują się zimnym piwem warzonym na miejscu, czyli w Białym Domu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

*Barack Obama jest jednym z pierwszych współczesnych prezydentów USA, którzy delektują się zimnym piwem warzonym na miejscu, czyli w Białym Domu. *

Współpracownicy Obamy potwierdzili we wtorek, podczas podróży przedwyborczej prezydenta po stanie Iowa, że w Białym Domu jest mały browar, który produkuje piwo. Piwo z Białego Domu zyskało rozgłos gdy Obama podarował butelkę właścicielowi kafeterii, którą odwiedził w stanie Iowa. Dziennikarze, którzy byli tego świadkami zaczęli domagać się od rzecznika Białego Domu Jay'a Carney'a bliższych informacji.

_ - To jest piwo domowej roboty, można powiedzieć, piwo z Białego Domu _ - powiedział Carney. Dodał, że piwo o nazwie _ White House Honey Ale _ warzone jest zarówno w wersji jasnej jak i ciemnej. Dodawany jest do niego miód pochodzący pasieki należącej do żony prezydenta Michelle.

_ - Spróbowałem chyba tylko jasnego i jest całkiem odświeżające _ - wyznał Carney dodając jednak, że nie zalicza się do specjalnych amatorów piwa.

Pytany o bliższe szczegóły, rzecznik Białego Domu zasłonił się niewiedzą. _ Zazwyczaj kiedy ktoś częstuje mnie piwem nie pytam jak jest robione, po prostu je wypijam _ - powiedział.

Czytaj więcej w Money.pl
Biali protestanci już nie rządzą Ameryką Chociaż od początków USA dominującą rolę w rządzeniu odgrywali zawsze biali protestanci, obecnie w jego głównych organach władzy są oni w mniejszości.
Ostre oskarżenia Romneya. Zwrot w kampanii? Jego zdaniem, utrudnia ona zmniejszenie bezrobocia. Kandydat Republikanów wytyka także obecnemu prezydentowi nie spełnianie obietnic wyborczych.
Oskarżył Obamę o wojnę religijną Mitt Romney ostro zaatakował prezydenta Obamę. Wypomniał mu m.in. jego przedwyborcze spoty telewizyjne, które - jak twierdzi - kłamliwie przedstawiają jego poglądy i programy.
Tagi: wybory w usa, Barack Obama, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz