Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Białystok: 20 mln zł kosztowała nowa fabryka Biazet SA

0
Podziel się:

20 mln zł kosztowała budowa nowej fabryki Biazet SA, którą w czwartek
otwarto oficjalnie w Białymstoku. Firma produkuje głównie ekspresy do kawy na potrzeby koncernu
Philips, który jest jej głównym kontrahentem.

bEEECbEB

20 mln zł kosztowała budowa nowej fabryki Biazet SA, którą w czwartek otwarto oficjalnie w Białymstoku. Firma produkuje głównie ekspresy do kawy na potrzeby koncernu Philips, który jest jej głównym kontrahentem.

Nowa hala powstała po tym, jak Biazet opuścił dotychczasową, by udostępnić teren pod mającą tam powstać galerię handlową. Fabryka ma 18 tys. metrów kwadratowych powierzchni.

Nowa inwestycja przyczynia się też do tego, że Biazet spełnia wszystkie wymogi stawiane przez kontrahentów - mówił podczas otwarcia zakładu przewodniczący rady nadzorczej Artur Laskowski. Członek zarządu Biazet SA Wojciech Pawłowski powiedział PAP, że firma przygotowuje nowe projekty na 2014 rok, gdyż zamierza składać nowe produkty. Być może w związku z tym zatrudnienie wzrośnie, ale na razie pozostało na dotychczasowym poziomie. W firmie pracuje obecnie 600 osób.

bEEECbED

Biazet SA składa z gotowych elementów otrzymywanych od dostawców ciśnieniowe ekspresy do kawy, ekspresy przelewowe. Produkowane są też nowoczesne lampki living colors, odkurzacze.

Początki Biazetu sięgają 1971 roku, gdy w Białymstoku powstała filia Warszawskich Zakładów Telewizyjnych. Potem firma zmieniała nazwę. Na przestrzeni lat produkowała m.in. podzespoły do samochodów, części nowoczesnej elektroniki, wypuściła też na rynek 3 modele telewizorów pod własną marką.

Biazet w spółkę akcyjną został przekształcony w 1994 r. Z Philipsem Biazet współpracuje stale od 1997 r. Oprócz ekspresów do kawy montował również czajniki elektryczne. Obecnie rocznie Biazet produkuje ok 5,8 mln sztuk różnego sprzętu, głównie ekspresów ciśnieniowych - 4 mln sztuk. Towar trafia głównie do Europy zachodniej. Średnie zatrudnienie w firmie w 2012 r. wyniosło 742 osoby. Obroty za 2012 rok przekroczyły 590 mln zł. (PAP)

kow/ je/

bEEECbFe
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)