Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Białystok: Będzie konkurs na dyrektora parku technologicznego

0
Podziel się

Miasto Białystok ogłosi wkrótce konkurs na nowego dyrektora Białostockiego
Parku Naukowo-Technologicznego. Obecna dyrektor Jolanta Koszelew złożyła rezygnację z funkcji z
powodu naukowego wyjazdu za granicę - poinformowała rzeczniczka prezydenta Białegostoku Urszula
Mirończuk.

bErSQSth

Miasto Białystok ogłosi wkrótce konkurs na nowego dyrektora Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego. Obecna dyrektor Jolanta Koszelew złożyła rezygnację z funkcji z powodu naukowego wyjazdu za granicę - poinformowała rzeczniczka prezydenta Białegostoku Urszula Mirończuk.

Do końca listopada obowiązki dyrektora parku będzie pełnić Anna Daszuta-Zalewska, która pracowała wcześniej na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku, gdzie zajmowała się m.in. komercjalizacją badań naukowych i pozyskiwaniem funduszy europejskich. "Brała także udział w programie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego "TOP 500 Innovators. Science - Management - Commercialization+ realizowanym na Uniwersytecie Stanforda w Kalifornii" - mówiła we wtorek Mirończuk. W Parku Anna Daszuta-Zalewska pracuje od sierpnia 2013 r.

Koszelew była dyrektorem Parku od początku powołania tej jednostki przez miasto Białystok w lipcu 2011 r. Wkrótce ma się formalnie zakończyć budowa obiektów parku, ale kiedy to się stanie, jeszcze nie wiadomo. W październiku wykonawca inwestycji ma ją ponownie zgłosić do odbiorów technicznych. Taki odbiór we wrześniu został wstrzymany, gdy okazało się, że inwestycja nie jest zakończona i są np. braki w różnych instalacjach. Termin zakończenia budowy już kilkakrotnie był przekładany. Od maja 2013 r. miasto nalicza wykonawcy kary za opóźnienia przewidziane i określone umową.

bErSQStj

Białostocki Park Naukowo-Technologiczny mieścić się będzie w dwóch budynkach: inkubatorze technologicznym i centrum technologicznym. Prowadzono już wcześniej nabory firm. Przygotowano też 23 ha gruntów dla inwestorów. We wrześniu miasto ogłosiło przetarg na sprzedaż pierwszej działki pod inwestycje na terenie Parku. Grunt ma powierzchnię ponad 1,6 ha. Przetarg zaplanowano pod koniec listopada.

Na działkach inwestycyjnych wokół Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego mogą się lokować przedsięwzięcia produkcyjne i usługowe o charakterze innowacyjnym. Zgodnie z wymogami, firma musi mieć ocenę stopnia innowacyjności swojego pomysłu wydaną przez specjalną komisję oceniającą przy Parku. Tylko takie mogą startować w przetargu.

Budowa Parku kosztowała około 167,5 mln zł, z czego 120 mln zł to dotacja z UE z programu Rozwój Polski Wschodniej. To jedna z największych inwestycji realizowanych przez władze Białegostoku z wykorzystaniem funduszy unijnych. (PAP)

kow/ je/ jbr/

bErSQStK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)