Notowania

wiadomości
24.04.2013 15:27

Białystok: Konwent marszałków o cyfryzacji, śmieciach i środkach z UE

O programie Polska Cyfrowa, reformie śmieciowej oraz pieniądzach z nowego budżetu UE - będą rozmawiać marszałkowie podczas Konwentu Marszałków Województw RP, który zacznie się w czwartek w Białymstoku - poinformowano w środę w urzędzie marszałkowskim w Białymstoku.

Podziel się
Dodaj komentarz

O programie Polska Cyfrowa, reformie śmieciowej oraz pieniądzach z nowego budżetu UE - będą rozmawiać marszałkowie podczas Konwentu Marszałków Województw RP, który zacznie się w czwartek w Białymstoku - poinformowano w środę w urzędzie marszałkowskim w Białymstoku.

Marszałek województwa podlaskiego Jarosław Dworzański jest gospodarzem wszystkich trzech konwentów zaplanowanych na pierwszą połowę 2013 roku. Pierwszy konwent odbył się w lutym w Białowieży, drugi rozpocznie się w czwartek w Białymstoku, a trzeci konwent zaplanowano na 5-7 czerwca w Augustowie.

Dworzański poinformował na środowej konferencji, że dyskusje w trakcie obrad w Białymstoku będą się m.in. koncentrować wokół cyfryzacji kraju, o czym będzie mówić w czwartek minister administracji i cyfryzacji Michał Boni. Gościem obrad w czwartek będzie również minister nauki i szkolnictwa wyższego Barbara Kudrycka. O możliwościach wsparcia finansowego różnych inwestycji wodno-ściekowych i z zakresu gospodarki odpadami ma mówić wiceprezes zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Krystian Szczepański.

W czwartek wieczorem marszałkowie wezmą udział w uroczystej gali Podlaska Marka Roku, podczas której zostaną ogłoszeni laureaci tego konkursu. Jego celem jest promowanie najlepszych regionalnych produktów, pomysłów i inicjatyw.

W piątek o reformie śmieciowej i inwestycjach prośrodowiskowych marszałkowie będą rozmawiać z ministrem środowiska Marcinem Korolcem. O unijnych pieniądzach na lata 2014-2020 mówić będzie podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego (MRR) Marceli Niezgoda.

Dworzański powiedział, że wszystkie regiony zakończyły już bilateralne negocjacje z MRR po przedstawionym przez resort w lutym podczas konwentu marszałków w Białowieży wstępnym podziale środków UE pomiędzy regiony. Podlaskie ma np. dostać o ok. 90 mln euro więcej niż we wstępnej propozycji. Marszałkowie mają się teraz zapoznać z nowym elementem przyszłych programów operacyjnych, który ma dotyczyć obszarów wiejskich.

Konwent marszałków w Białymstoku jest jednym z elementów obchodów 500-lecia województwa podlaskiego. Głównym elementem obchodów będzie w piątek po południu parada, której gościem ma być prezydent RP Bronisław Komorowski. (PAP)

kow/ son/ jbr/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz