Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Białystok: Mostostal Warszawa zbuduje kampus uniwersytecki

0
Podziel się:

Mostostal Warszawa SA z ofertą na blisko 169 mln zł brutto wygrał przetarg
na budowę kampusu Uniwersytetu w Białymstoku - poinformowała PAP w środę uczelnia. Oferta
stołecznej spółki była najtańsza, wśród złożonych przez dwanaście firm i konsorcjów.

Mostostal Warszawa SA z ofertą na blisko 169 mln zł brutto wygrał przetarg na budowę kampusu Uniwersytetu w Białymstoku - poinformowała PAP w środę uczelnia. Oferta stołecznej spółki była najtańsza, wśród złożonych przez dwanaście firm i konsorcjów.

Wicekanclerz uniwersytetu Grażyna Kamińska powiedziała PAP, że umowa z wykonawcą powinna być podpisana do końca grudnia, na razie oferenci mają dziesięć dni na złożenie ewentualnych odwołań. Potem rozstrzygnięcie przetargu musi zostać skontrolowane przez Urząd Zamówień Publicznych.

"Plac budowy chcemy przekazać wykonawcy jak najszybciej, ale trudno przewidzieć, kiedy inwestycja faktycznie się zacznie, bo jest zima" - dodała Kamińska.

Budowa kampusu jest największą inwestycją w historii uczelni. W jednym miejscu powstanie m.in. gmach Wydziału Fizyki i Instytutu Chemii, Uniwersyteckie Centrum Kultury, budynek Instytutu Biologii oraz Wydziału Matematyki i Informatyki wraz z Uniwersyteckim Centrum Obliczeniowym.

Uczelnia uzyskała dofinansowanie unijne projektu z programu operacyjnego "Rozwój Polski Wschodniej", a także programu operacyjnego "Infrastruktura i Środowisko". W sumie, w tym przetargu, to kwota ponad 188 mln zł brutto.

Według planów władz uczelni, kampus uniwersytetu przy ul. Ciołkowskiego w Białymstoku zajmie powierzchnię 30 ha, z czego połowę stanowić będą tereny zielone. Będzie to jedna z większych inwestycji w regionie. Zgodnie z planem, pierwsze wydziały powinny się przeprowadzić do nowej siedziby w 2013 roku, zakończenie budowy ma nastąpić w 2015 roku.

Uniwersytet w Białymstoku kształci około 15 tys. studentów na 10 wydziałach, w tym na zagranicznej filii w Wilnie. Uczelnia istnieje od 1997 roku. Powstała po usamodzielnieniu istniejącej wcześniej od 29 lat Filii Uniwersytetu Warszawskiego w Białymstoku.(PAP)

rof/ kow/ mki/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)