Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Białystok: W weekend dodatkowe utrudnienia w ruchu w centrum miasta

0
Podziel się

Kierowcy jadący w weekend przez centrum Białegostoku powinni liczyć się z
utrudnieniami. Zostanie zamknięty zjazd z wiaduktu przy ul. Dąbrowskiego do centrum miasta -
poinformował Zarząd Dróg i Inwestycji Miejskich.

bEqtEzOt

Kierowcy jadący w weekend przez centrum Białegostoku powinni liczyć się z utrudnieniami. Zostanie zamknięty zjazd z wiaduktu przy ul. Dąbrowskiego do centrum miasta - poinformował Zarząd Dróg i Inwestycji Miejskich.

Ma to związek z przebudową alei Piłsudskiego oraz jej skrzyżowania z ulicą Sienkiewicza, rozpoczętą wiosną tego roku. Utrudnienia potrwają od piątku od godz. 18 przez cały weekend. Kierowcy jadący w przeciwnym kierunku będą mogli korzystać z jednego pasa przebudowywanej ulicy i powinni bez problemu przejeżdżać przez wiadukt.

Zaplanowane ograniczenia wpłyną też na ruch samochodów w centrum Białegostoku, np. na ulicy Lipowej. Nie będzie można wjechać z niej na wiadukt ani zjechać z wiaduktu. Kierowcy będą musieli korzystać z objazdów innymi ulicami.

bEqtEzOv

Utrudnienia nie dotyczą karetek pogotowia, straży pożarnej, policji i pojazdów firm, które pracują na budowie. Większość linii autobusowych przejeżdżających tamtędy będzie miała zmienione trasy.

Jak informuje Zarząd Dróg i Inwestycji Miejskich w Białymstoku, kierowcy jadący z Warszawy, a chcący dostać się do centrum miasta, np. na ul. Lipową bądź aleję Piłsudskiego, przed zjazdem z wiaduktu powinni zjechać (w prawo) łącznicą na ul. Poleską i tędy dostać się na wybraną ulicę.

Natomiast kierowcy chcący z ul. Lipowej dostać się na wiadukt, muszą jechać ulicami: Św. Rocha, Poleską, Botaniczną i Dąbrowskiego.

Dyrektor Zarządu Dróg i Inwestycji Miejskich w Białymstoku Janusz Ostrowski powiedział PAP, że są to już ostatnie utrudnienia na przebudowywanej alei Piłsudskiego, na odcinku od ul. Dąbrowskiego do ul. Malmeda. Od wtorku na tym odcinku zostanie przywrócony ruch na dwóch jezdniach.

bEqtEzOB

Przebudowa skrzyżowania alei Piłsudskiego z ulicą Sienkiewicza potrwa do końca roku i do tego czasu będą trwały utrudnienia w ruchu. Ograniczenia dotyczą nie tylko samego skrzyżowania, ale i ulic wokół niego. Uprzywilejowana jest komunikacja miejska.

Inwestycja prowadzona jest w ramach kolejnego etapu programu poprawy funkcjonowania tamtejszej komunikacji miejskiej. Prace mają kosztować ok. 55 mln zł (39 mln zł to dofinansowanie unijne).

Po przebudowie skrzyżowania, w tym miejscu będzie funkcjonować tzw. centrum przesiadkowe, będą tam też podziemne przejścia dla pieszych. Wzdłuż przebudowanej gruntownie 2,5-kilometrowej Alei Piłsudskiego pojawią się ścieżki rowerowe. (PAP)

swi/ rof/ je/ jra/

bEqtEzOW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)