Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Bielecki: Rada Gospodarcza rekomenduje przyjęcie zmian w OFE

0
Podziel się

Rada Gospodarcza przy premierze rekomenduje przyjęcie projektu zmian w
systemie emerytalnym - poinformował w poniedziałek jej przewodniczący Jan Krzysztof Bielecki.
Dodał, ze Rada przygotowała 11 uwag w sprawie proponowanych zmian.

bErnidmd

Rada Gospodarcza przy premierze rekomenduje przyjęcie projektu zmian w systemie emerytalnym - poinformował w poniedziałek jej przewodniczący Jan Krzysztof Bielecki. Dodał, ze Rada przygotowała 11 uwag w sprawie proponowanych zmian.

Bielecki pytany przez dziennikarzy, czy Rada rekomenduje przyjęcie projektu dotyczącego zmian w OFE, odpowiedział: "Tak, zgodnie z tymi kierunkami, które opisaliśmy w 11 punktach".

Uwagi Rady w sprawie zmian w systemie emerytalnym przedstawił prof. Witold Orłowski. Jak mówił, w długim okresie kluczowe dla gospodarki jest to, aby system emerytalny był zbilansowany i wiarygodny dla obywateli. Podkreślał, że publiczny system emerytalny, niezależnie od tego, czy składka każdego ubezpieczonego będzie kierowana w całości do ZUS, czy też dzielona między pierwszy i drugi filar (OFE), zapewni w przyszłości "bardzo, bardzo niską emeryturę".

bErnidmf

"Nie będzie w Polsce wysokich emerytur, jeśli nie pojawią się dodatkowe, dobrowolne oszczędności emerytalne i temu tak naprawdę głównie służy reforma systemy emerytalnego" - podkreślił.

Rada w swoich uwagach poinformowała też m.in., że proponowane przez rząd zmiany zmniejszą deficyt FUS oraz poprawią sytuację finansów publicznych.

"Poprawa stanu finansów publicznych to rzecz, która nam wszystkim się opłaca" - wskazał Orłowski. Dodał, jednak, że nie rozwiązuje ona podstawowego problemu, czyli niskich emerytur w przyszłości. (PAP)

(Planujemy kontynuację tematu)

bErnidml

rbk/ mick/ je/ jra/

bErnidmG
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)