Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Bielecki złożył wniosek o rejestrację kandydatury na prezydenta stolicy

0
Podziel się

Waltz
#

bEiLUcWJ

Waltz #

27.10. Warszawa (PAP) - Popierany przez PiS niezależny kandydat na prezydenta Warszawy Czesław Bielecki złożył w środę w Miejskiej Komisji Wyborczej wniosek o rejestrację swojej kandydatury. Będą debaty Bieleckiego z jego główną kontrkandydatką Hanną Gronkiewicz-Waltz.

Po złożeniu wniosku Bielecki powiedział dziennikarzom, że cieszy go zgoda obecnej prezydent stolicy i kandydatki PO w nadchodzących wyborach Hanny Gronkiewicz-Waltz na udział w kilku debatach, które jej zaproponował.

bEiLUcWL

Sztab wyborczy Gronkiewicz-Waltz potwierdza chęć udziału obecnej prezydent stolicy w debatach z Bieleckim. Szczegóły i terminy debat nie zostały jeszcze ustalone.

Jak mówił Bielecki, podczas spotkań z Gronkiewicz-Waltz będzie "zestawiać marzenia sprzed czterech lat z rzeczywistością i z realnością planów w następnej kadencji".

Zapowiedział jednak, że nie będzie rozliczał obecnej prezydent z jej działań, ale będzie się "zastanawiał, co można realnie zrobić".

"Ja chcę zawrzeć z warszawiakami kontrakt i chcę się z tego kontraktu rozliczyć. Jeśli po czterech latach się okaże, że nie wykonałem tego kontraktu, przyjmę z pokorą wyroki demokracji" - powiedział Bielecki.

bEiLUcWR

Bielecki zapowiedział też zorganizowanie konferencji prasowych ws. obwodnicy śródmiejskiej, tramwajów, metra, instytucji regulującej własność w Warszawie oraz przystosowania ulic dla niepełnosprawnych i wózków dziecięcych. Zamierza przedstawić w tych kwestiach "konkretną ofertę techniczną, finansową i określającą pewne ramy czasowe".

Odmówił oceny pomysłu PiS o wydzieleniu z Mazowieckiego woj. warszawskiego. "To jest rzecz, o której będzie decydował Sejm, a ja skupiam się na mieście, skupiam się na bezpartyjnych, miejskich rozwiązaniach" - zaznaczył. "Mam swój autorski program, ja za ten program czuję się odpowiedzialny, ja ten program konkretyzuję i dzielę na poszczególne zagadnienia, a PiS ma swój program partyjny" - dodał.

PiS chce stworzenia województwa warszawskiego, w którego skład wejdzie Warszawa i podwarszawskie powiaty. Taką propozycję przedstawił prezes Jarosław Kaczyński podczas konwencji partii 16 października.

Komitety wyborcze mają czas do północy w środę na zgłaszanie kandydatów na wójta, burmistrza i prezydenta miasta do właściwej gminnej lub miejskiej komisji wyborczej. (PAP)

bEiLUcWS

akuc/ par/ bk/

bEiLUcXm
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)