Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Bieńkowska: będą dodatkowe pieniądze dla małych i średnich miast

0
Podziel się

Minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska powiedziała w Jasionce k.
Rzeszowa, że w ramach Krajowej Strategii Rozwoju Regionalnego będą dodatkowe pieniądze m.in. dla
małych i średnich miast. Dodała, że KSRR powinna być przyjęta przez rząd za ok. trzy tygodnie.

bEiAPJrF

Minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska powiedziała w Jasionce k. Rzeszowa, że w ramach Krajowej Strategii Rozwoju Regionalnego będą dodatkowe pieniądze m.in. dla małych i średnich miast. Dodała, że KSRR powinna być przyjęta przez rząd za ok. trzy tygodnie.

W ramach strategii rząd zamierza przede wszystkim wspierać inwestycje w 18 największych miastach w kraju, będą to tzw. lokomotywy regionalne.

Minister podkreśliła, że KSRR jest dokumentem, który pokazuje, że rząd chce wspierać województwa bez podziału na wschód i zachód. "Jednak biorąc pod uwagę w jakiej sytuacji są województwa we wschodniej Polsce, rząd będzie proponował kontynuację programu Rozwój Polski Wschodniej" - mówiła Bieńkowska.

bEiAPJrH

Zaznaczyła, że dostępne też będą dodatkowe środki, tzw. koperty, o które będą mogły wnioskować wszystkie regiony w kraju. Będą one przeznaczone m.in. na budowę dróg na tych obszarach, z których dostęp do stolicy województwa zajmuje ponad dwie godziny (na Podkarpaciu jest to np. obszar Bieszczad).

"Druga koperta to będą pieniądze dla małych i średnich miast. Uważamy, że tak, jak stolica regionu to serce i tam rodzą się innowacje, tak małe i średnie miasta są lokalnymi centrami dla obszarów niższego szczebla. W związku z tym dla tych ośrodków będą dodatkowe pieniądze" - powiedziała Bieńkowska.

Zdaniem minister, jeśli chodzi o następny budżet unijny na lata 2014-2020, to Polska powinna otrzymać podobną kwotę, jak w obecnym czyli 65-70 mld euro.

Bieńkowska odwiedziła w Jasionce w Specjalnej Strefie Ekonomicznej fabrykę OPTeam, która jest budowana m.in. dzięki środkom z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Natomiast w Rzeszowie spotkała się z samorządowcami z regionu.(PAP)

bEiAPJrN

huk/ bos/ jbr/

bEiAPJsi
pieniądze
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)