Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Bilety na starych kartach miejskich - ważne do lipca 2010 r.

0
Podziel się

Od 1 stycznia 2010 r. miesięczne i kwartalne imienne bilety komunikacji
miejskiej w Warszawie będą kodowane wyłącznie na kartach ze zdjęciem i danymi osobowymi jej
właściciela. Ci, którzy dotychczas nie zdążyli takiej karty wyrobić, nie muszą jednak przed końcem
roku ustawiać się w kolejkach.

bEhNsvsR

Od 1 stycznia 2010 r. miesięczne i kwartalne imienne bilety komunikacji miejskiej w Warszawie będą kodowane wyłącznie na kartach ze zdjęciem i danymi osobowymi jej właściciela. Ci, którzy dotychczas nie zdążyli takiej karty wyrobić, nie muszą jednak przed końcem roku ustawiać się w kolejkach.

Jak we wtorek poinformował PAP Andrzej Skwarek z zespołu prasowego Zarządu Transportu Miejskiego, od nowego roku bilety imienne będą kodowane tylko na nowych kartach miejskich, ale te, które przed końcem roku zostaną zakodowane na kartach starych, podpisywanych odręcznie, będą honorowane jeszcze pół roku - do 30 czerwca 2010 r.

Przedłużenie upływającej przed końcem roku ważności biletu na starej karcie ZTM radzi także tym, którzy wniosek o wydanie nowej Warszawskiej Karty Miejskiej (WKM) złożyli w ostatnich dniach przez internet, a której termin odbioru wypada po 1 stycznia 2010 r. Przy odbiorze nowej WKM niewykorzystana część biletu zostanie na nią przekodowana bezpłatnie. Darmowe jest też wyrobienie pierwszej spersonalizowanej karty.

bEhNsvsT

Do końca roku na terenie węzła komunikacyjnego "Młociny" można też bezpłatnie wykonać fotografię niezbędną do wyrobienia nowej WKM. Centrum Personalizacji na Młocinach czynne jest w godzinach 8.00-16.00, w Sylwestra działać będzie krócej - do godz. 14.00.

Wszyscy, którzy posiadają papierowe zdjęcie formatu legitymacyjnego, nową WKM mogą wyrobić "od ręki" w jednym z Punktów Obsługi Pasażerów ZTM. Fotografię można też zeskanować i złożyć wniosek o wydanie karty przez internet, wypełniając formularz na stronie internetowej pod adresem www.personalizacja.ztm.waw.pl. Składając wniosek drogą elektroniczną można także zaprojektować wygląd swojej karty; w punktach obsługi trzeba wybrać jeden z kilku dostępnych wzorów graficznych.

Jak powiedział Skwarek, spersonalizowane karty miejskie wyrobiło dotychczas ponad 440 tys. pasażerów warszawskiej komunikacji. Zaznaczył, że w ostatnich dniach liczba składanych wniosków spadła, co mogłoby sugerować, że większość osób stare karty już wymieniła.

W czerwcu kontrolę procesu personalizacji WKM przeprowadził Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych, który nie zakwestionował budzącego kontrowersje wymogu podawania przez pasażerów numeru PESEL. Jak zapewnia ZTM, zgodnie z zaleceniami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych, fotografie pasażerów po wydaniu im karty usuwane są z bazy danych, a bramki metra rejestrują tylko liczbę pasażerów, a nie indywidualne numery kart. Do wyrobienia nowej karty nie jest też konieczne podanie adresu zamieszkania. (PAP)

bEhNsvsZ

mca/ malk/ gma/

bEhNsvtu
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)