Notowania

zamach na samolot
24.01.2010 11:33

Bin Laden grozi kolejnymi zamachami

Przyznał się do próby wysadzenia samolotu nad Detroit.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

W nagraniu audio wyemitowanym przez katarską telewizję Al-Dżazira przywódca Al-Kaidy Osama bin Laden wziął odpowiedzialność za nieudaną próbę wysadzenia nad Detroit 25 grudnia amerykańskiego samolotu. Zagroził też nowymi atakami na USA.

Dodał, że ataki Al-Kaidy będą kontynuowane tak długo, jak długo USA popierają Izrael. - _ Dla USA nie będzie pokoju, zanim nie zapanuje pokój w Palestynie _ - oznajmił.

Agencja Associated Press pisze, że nie ma możliwości potwierdzenia, czy głos na nagraniu należy do Bin Ladena, jednak przypomina on wcześniejsze przypisywane mu nagrania.

Próby zamachu w samolocie z Amsterdamu do Detroit dokonał Nigeryjczyk Umar Faruk Abdulmutallab, który próbował zdetonować na pokładzie maszyny ładunek wybuchowy. W śledztwie ustalono, że działał na zlecenie Al-Kaidy w Jemenie.

*ZOBACZ TAKŻE: *

* [ Alarm na kolejnym amerykańskim lotnisku ]( http://news.money.pl/artykul/alarm;na;kolejnym;amerykanskim;lotnisku,102,0,572518.html )
* [ Zamachowiec z lotu na Detroit była sprawdzony w Lagos ]( http://news.money.pl/artykul/zamachowiec;z;lotu;do;detroit;byl;sprawdzony;w;lagos,211,0,574419.html )
* [ Powstanie unijny komitet koordynacji antyterrorystycznej ]( http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/powstanie;unijny;komitet;koordynacji;antyterrorystycznej,226,0,572642.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: zamach na samolot, osama bin laden, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz