Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Bin Laden nie żyje, ale Al-Kaida wciąż zagrożeniem numer jeden

0
Podziel się:

Według Interpolu, wyeliminowanie najbardziej poszukiwanego terrorysty świata nie zmniejszyło zagrożenia ze strony jego organizacji. Na największe ryzyko są wystawione samoloty i inne środki zbiorowego transportu.

Bin Laden nie żyje, ale Al-Kaida wciąż zagrożeniem numer jeden
(PhillipC/CC/Flickr)

Terroryści podróżujący z fałszywymi dokumentami są powodem do szczególnego niepokoju - uważa szef międzynarodowej organizacji policyjnej, który spotkał się z dziennikarzami w Singapurze na marginesie konferencji poświęconej transportowi lotniczemu.

_ - Nawet zanim bin Laden został zabity największym zagrożeniem była nie tylko Al-Kaida, ale i powiązane z nią grupy terrorystyczne na całym świecie - _powiedział szef Interpolu Roland Noble. _ - Uważam, że to pozostaje największym zagrożeniem, tak jak było przed śmiercią _ bin Ladena - dodał.

_ - Linie lotnicze i cała branża lotnicza nadal są głównym celem terrorystów, ale jak dowiedzieliśmy się z materiałów wywiadowczych, bardzo koncentrują się oni również na innych środkach komunikacji zbiorowej. Jednak linie lotnicze nadal są szczególnym celem _ - przekonywał.

Noble podkreślił też, że głównym źródłem zaniepokojenia jest wykorzystywanie skradzionych i zgubionych paszportów oraz fakt, że wiele krajów nie sprawdza paszportów pasażerów w bazach danych o zaginionych dokumentach.

_ - Co drugi pasażer lotu międzynarodowego nie jest sprawdzany. To prawie pół miliarda każdego roku - _ przekonywał szef Interpolu_ - Wiemy, że jeśli terroryści mogą przemieszczać się z kraju do kraju niezauważenie to jest to zagrożenie dla wszystkich krajów, a z perspektywy Interpolu to ryzyko numer jeden dotyczące wszystkich krajów na świecie _.

Noble dodał, że w 2010 roku skontrolowano 490 mln paszportów a 40 tys. z nich znaleziono na listach skradzionych lub zgubionych dokumentów.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/54/t138550.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/to;jeszcze;nie;koniec;wojny;z;al;kaida,99,0,821859.html) To jeszcze nie koniec wojny z Al Kaidą Interpol przestrzegł przed ewentualnym odwetem za zabicie Osamy bin Ladena. Zdaniem ekspertów szczególnie zagrożony jest Pakistan.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/48/t138544.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/bin;laden;byl;strategicznym;szefem;al-kaidy,76,0,825420.html) "Bin Laden był strategicznym szefem Al-Kaidy" Według doradcy Baracka Obamy bin Laden był nie tylko tylko symbolicznym przywódcą organizacji terrorystycznej, ale także jej mózgiem
[ ( http://static1.money.pl/i/h/66/t138562.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/al-kaida;potwierdza;smierc;bin;ladena,39,0,824615.html) Al-Kaida potwierdza śmierć bin Ladena Siatka terrorystyczna śmierć terrorysty nazywa _ klątwą dla Ameryki _. Zagroziła, że jego krew _ nie zostanie zmarnowana _, i zapowiedziała dalsze ataki na Amerykanów i ich sojuszników.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)