Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Birma: Aung San Suu Kyi spotkała się z kierownictwem swojej partii

0
Podziel się

Przywódczyni birmańskiej opozycji spotkała się w środę w Rangunie z
przedstawicielami kierownictwa swojej partii Narodowej Ligii na rzecz Demokracji (NLD) -
poinformował przedstawiciel oficjalnych władz w Birmie.

bEgxFaPp

Przywódczyni birmańskiej opozycji spotkała się w środę w Rangunie z przedstawicielami kierownictwa swojej partii Narodowej Ligii na rzecz Demokracji (NLD) - poinformował przedstawiciel oficjalnych władz w Birmie.

Według tego źródła, pani Suu Kyi, która przebywa w areszcie domowym, otrzymała od władz pozwolenie na to spotkanie w budynku dla gości rządowych w Rangunie.

Przywódczyni Ligi rozmawiała z przewodniczącym U Aung Shwe, jego sekretarzem i członkiem komitetu wykonawczego partii. Nie podano szczegółów spotkania.

bEgxFaPr

Przed tygodniem Suu Kyi rozmawiała z jednym z ministrów wojskowej junty - po raz trzeci w ciągu dwóch miesięcy. Wówczas również nie podano, jaki był cel spotkania.

W listopadzie pani Suu Kyi wystosowała pismo, w którym zwraca się o spotkanie z szefem junty gen. Thanem Shwe, żeby porozmawiać o przyszłości kraju. Do tej pory nie otrzymała oficjalnej odpowiedzi na tę prośbę.

64-letnia Aung San Suu Kyi, laureatka Pokojowej Nagrody Nobla z 1991 roku, była pozbawiona wolności przez 14 z ostatnich 20 lat. Niedawno została skazana na kolejnych 18 miesięcy aresztu domowego, co de facto wyklucza ją z udziału w wyborach powszechnych w Birmie w 2010 roku.

Narodowa Liga na rzecz Demokracji wygrała 27 maja 1990 roku wybory w Birmie. Rządzący krajem wojskowi zignorowali jednak wynik wyborów i przetrzymują przywódczynię opozycji w areszcie domowym. (PAP)

bEgxFaPx

cyk/

5324019, arch.

bEgxFaPS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)