Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Birma: Pięciu opozycjonistów skazano na kary więzienia

0
Podziel się

Pięciu Birmańczyków zostało skazanych na kary do 11 lat więzienia m.in.
za domniemane powiązania z grupami dysydenckimi na uchodźstwie - poinformował w piątek jeden z
adwokatów.

bEgkRJUB

Pięciu Birmańczyków zostało skazanych na kary do 11 lat więzienia m.in. za domniemane powiązania z grupami dysydenckimi na uchodźstwie - poinformował w piątek jeden z adwokatów.

Oskarżonych zatrzymano po atakach z użyciem granatów podczas święta Thingyan, czyli festiwalu wody w kwietniu 2010 roku. Zginęło wówczas 10 osób, a 200 odniosło obrażenia.

Ostatecznie jednak sądzono ich za inne przestępstwa, gdyż udziału w atakach nie udało się dowieść.

bEgkRJUD

Jeden z oskarżonych, Bo Bo Thein, został skazany na 11 lat więzienia za złamanie ustawy o imigracji, posiadanie narkotyków, członkostwo w nielegalnej organizacji i inne antypaństwowe działania. Pozostałym wymierzono kary od dwóch do ośmiu lat więzienia.

"Głównym zarzutem było to, że Bo Bo Thein miał kontakty z Narodową Ligą na rzecz Demokracji (rozwiązaną partią noblistki Aung San Suu Kyi) i z Generation Wave", inną birmańską grupa opozycyjną na uchodźstwie - powiedział adwokat.

W wyborach parlamentarnych w Birmie z 7 listopada ubiegłego roku popierana przez wojsko Partia Związku Solidarności i Rozwoju uzyskała prawie 80 proc. miejsc w dwuizbowym parlamencie. Przeciwnicy junty i obserwatorzy z zewnątrz uznali, że wybory nie były ani uczciwe, ani demokratyczne. Twierdzą, że rezultaty zmanipulowano, by zapewnić zwycięstwo partii popieranej przez juntę. (PAP)

mw/ ap/

bEgkRJUJ

8419646

bEgkRJVe
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)