Notowania

rosja
13.01.2009 03:23

Blog Miedwiediewa można komentować

Istniejący od kilku miesięcy kremlowski blog nie miał opcji dodawania dotąd nie miał.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Rosyjski prezydent Dmitrij Miedwiediew po raz pierwszy zezwolił internautom na umieszczanie komentarzy pod swoim wideo-blogiem. Natychmiast zasypała go lawina odpowiedzi.

Przywódca Rosji zaczął prowadzić _ kremlowskiego _ bloga przed kilkoma miesiącami. Ostatni zapis pochodzi z okolic Soczi - miejsca, gdzie w 2014 roku mają odbyć się zimowe igrzyska olimpijskie, i gdzie Miedwiediew w ubiegłym tygodniu jeździł na nartach. Mówi w nim, jak ważny jest sport i - pomimo kryzysu finansowego - obiecuje realizację ambitnych planów budowlanych.

- _ Nie jest to coś, na czym mamy prawo oszczędzać, ponieważ ostatecznie dobrobyt obywateli zależy od tego, co zwie się zdrowiem narodu _ - powiedział Miedwiediew o sporcie.

Prezydent wezwał Rosjan, aby szli za przykładem _ sąsiadów _ w Europie, którzy zimą biorą urlop, aby z rodziną pojeździć na nartach. _ To kultura wakacjowania, kultura sportu, którą powinniśmy stworzyć u nas w kraju _ - dodał.

Do wieczora pojawiło się ponad 100 komentarzy. Wielu internautów skarżyło się, że w Rosji brakuje ośrodków sportowych i na wysokie koszty uprawiania sportów zimowych - tak łyżwiarstwa, jak i narciarstwa. Inni zwracali uwagę, że Miedwiediew powinien zająć się promocją zdrowego trybu życia i walką z alkoholizmem.

Wielu Rosjan w czasie 10-dniowych ferii noworocznych spożywa więcej alkoholu niż zazwyczaj. Tymczasem naprawdę mało ludzi w Rosji wykorzystuje ten czas na uprawianie sportu.

Jeden z komentatorów otwarcie zastanawiał się, czy komentarze zamieszczane na prezydenckim blogu przed publikacją podlegają jakimkolwiek _ modyfikacjom _. W rosyjskiej telewizji publicznej i największych gazetach w Rosji nie pozwala się na żadną otwartą krytykę wobec władz.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ ) 
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: rosja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz