Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Bomba w centrum Hanoweru. 9 tys. osób zostało ewakuowanych

0
Podziel się:

Do akcji doszło wczorajszej nocy. Z centrum Hanoweru, stolicy niemieckiego landu Dolna Saksonia, trzeba było ewakuować 9 tysięcy osób.

Bomba w centrum Hanoweru. 9 tys. osób zostało ewakuowanych
(tillwe/CC/Flickr)
bEDJlthN

Do akcji doszło wczorajszej nocy. Z centrum Hanoweru, stolicy niemieckiego landu Dolna Saksonia, trzeba było ewakuować 9 tysięcy osób, po znalezieniu tam bomby lotniczej z czasów II wojny światowej.

Jak poinformował rzecznik miejscowej straży pożarnej, w środę nad ranem saperzy mają podjąć próbę rozbrojenia ładunku.

Potężna amerykańska bomba lotnicza została znaleziona we wtorek przed południem, podczas prac budowlanych w pobliżu Muzeum Historycznego na Starym Mieście.

bEDJlthP
Czytaj więcej w Money.pl
Saperzy zabrali pocisk. Koniec ewakuacji Po przyjeździe na miejsce patrolu saperskiego okazało się, że w mieszkaniu znajduje się bardzo dobrze zachowany pocisk przeciwczołgowy.
Zaczęła się operacja wydobywania bomby z dna Odry Zamknięte zostały dwa mosty na Odrze. Do miasta można jedynie wjechać od strony Autostrady Poznańskiej.
Jutro ewakuują centrum Szczecina. Dlaczego? Saperzy będą wydobywali niewybuch z okresu II wojny św. Niewybuch to najprawdopodobniej bomba lotnicza. Z szacunków wynika, że waży około jednej tony i ma około 540 kg materiału wybuchowego.
bEDJltiq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)