Notowania

zamachy w londynie
16.05.2011 15:20

Bomba w Londynie? Irlandczycy ostrzegają

Londyńska policja otrzymała ostrzeżenie o bombie podłożonej w centrum brytyjskiej stolicy. Według telewizji Sky News, informacja pochodzi od ulsterskich sił republikańskich przeciwnych procesowi pokojowemu w Irlandii Północnej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(RachelH_/CC/Flickr)

Londyńska policja otrzymała ostrzeżenie o bombie podłożonej w centrum brytyjskiej stolicy. Według telewizji Sky News, informacja pochodzi od ulsterskich sił republikańskich przeciwnych procesowi pokojowemu w Irlandii Północnej.

Doniesienie o bombie pojawiło się w przeddzień wizyty Elżbiety II w Republice Irlandii. Będzie to pierwsza wizyta brytyjskiej głowy państwa w tym kraju od stu lat. - _ Otrzymano ostrzeżenie o bombie odnoszące się do centrum Londynu _ - podała londyńska policja w komunikacie, dodając, że nie podano miejsca ani czasu ewentualnego ataku.

Policja doradza mieszkańcom brytyjskiej stolicy, by pozostawali czujni, uspokajając przy tym, że poziom zagrożenia terrorystycznego nie został podniesiony. Wcześniej policja poinformowała, że ze względów bezpieczeństwa zamknięto słynny londyński The Mall - główną aleję prowadzącą do Pałacu Buckingham. Przeprowadzono także kontrolowaną eksplozję w celu zniszczenia podejrzanej torby, którą znaleziono w centrum Londynu. Jak powiedział rzecznik policji, torba okazała się niegroźna.

Rozpoczynającej się we wtorek wizycie Elżbiety II w Irlandii towarzyszą największe w historii kraju środki bezpieczeństwa. W Dublinie pozamykano niektóre ulice, wprowadzono ograniczenia w parkowaniu. Zaplombowano włazy do studzienek i sprawdzono uliczne latarnie. Największe zagrożenie stanowią w Ulsterze organizacje bojowe, które sprzeciwiają się brytyjskiemu panowaniu w Irlandii Północnej.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/0/t95488.jpg ) ] (http://manager.money.pl/styl/highlife/artykul/elzbieta;ii;goni;wiktorie;jeszcze;2581;dni,22,0,827926.html) Elżbieta II goni Wiktorię. Jeszcze 2581 dni Elżbieta II jest od dziś drugim najdłużej panującym monarchą w historii.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/8/t132104.jpg ) ] (http://dom.money.pl/wiadomosci/rynki-zagraniczne/artykul/2;mln;zl;za;przecietne;mieszkanie;w;londynie,208,0,815568.html) 2 mln zł za przeciętne mieszkanie w Londynie Mamy pierwsze dane dotyczące kwietniowej sytuacji na rynku nieruchomości w Wielkiej Brytanii.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/1/t136193.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/200;tys;na;ulicach;londynu;przeciw;oszczednosciom,59,0,801339.html) 200 tys. na ulicach Londynu, przeciw oszczędnościom Protestują związkowcy, studenci, anarchiści i mniejszości seksualne. To największy zryw społeczny od czasu demonstracji przeciwko wojnie w Iraku z 2003 roku.
Tagi: zamachy w londynie, anglia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz