Notowania

wiadomości
09.03.2012 13:25

Boni: uzgadniamy wsparcie dla rodzin ofiar katastrofy kolejowej

Jesteśmy w trakcie uzgodnień z kancelarią premiera kwestii wsparcia dla kilku rodzin ofiar katastrofy kolejowej pod Szczekocinami - poinformował w piątek minister administracji i cyfryzacji Michał Boni.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Jesteśmy w trakcie uzgodnień z kancelarią premiera kwestii wsparcia dla kilku rodzin ofiar katastrofy kolejowej pod Szczekocinami - poinformował w piątek minister administracji i cyfryzacji Michał Boni. *

Minister podkreślił, że chodzi o wsparcie kilku rodzin, których sytuacja jest szczególnie trudna, w tym ciężarnej wdowy. "Te wnioski zostały przesłane już do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów" - powiedział Boni, który w piątek w Karpaczu (Dolnośląskie) wziął udział w obradach Zgromadzenia Ogólnego Związku Miast Polskich.

We wtorek szef MAC informował, że do wyboru są dwie ścieżki: albo jednorazowa pomoc, oprócz tej, którą zapowiedział marszałek województwa śląskiego, albo w przypadku dzieci - stałe wsparcie finansowe aż do zakończenia edukacji.

W sobotę wieczorem w pobliżu Szczekocin koło Zawiercia zderzyły się czołowo pociągi TLK "Brzechwa" z Przemyśla do Warszawy Wschodniej i Interregio "Jan Matejko" relacji Warszawa Wschodnia - Kraków Główny. Pociąg Warszawa-Kraków wjechał na tor, po którym z naprzeciwka jechał pociąg Przemyśl-Warszawa. Zginęło 16 osób, a 57 zostało rannych. (PAP)

pdo/ son/ jra/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz