Notowania

wiadomości
16.04.2013 10:21

Boston: Hollande: Francja solidaryzuje się z Amerykanami

Prezydent Francji Francois Hollande zapewnił o "pełnej solidarności" swego kraju "z władzami i narodem amerykańskim" po ataku bombowym w Bostonie, w którym zginęły w poniedziałek co najmniej trzy osoby, a ponad 140 zostało rannych.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Prezydent Francji Francois Hollande zapewnił o "pełnej solidarności" swego kraju "z władzami i narodem amerykańskim" po ataku bombowym w Bostonie, w którym zginęły w poniedziałek co najmniej trzy osoby, a ponad 140 zostało rannych. *

Hollande złożył również kondolencje rodzinom ofiar - głosi komunikat Pałacu Elizejskiego wystosowany w nocy z poniedziałku na wtorek.

Francuski prezydent wyraził "głębokie poruszenie" z powodu ataku, którego "bilans wciąż jest prowizoryczny".

"W tych tragicznych okolicznościach szef państwa (...) wyraża pełną solidarność Francji z władzami i narodem amerykańskim" - podkreśla oświadczenie.

Do eksplozji dwóch ładunków wybuchowych doszło we poniedziałek na mecie maratonu bostońskiego, w chwili gdy ulicę, którą przebiegała trasa maratonu, wypełniała wielotysięczna publiczność. Trasą wciąż jeszcze biegli finiszujący zawodnicy.

Służby medyczne informują o wielu osobach rannych w nogi, szeregu dokonanych amputacji i licznych obrażeniach spowodowanych odłamkami. (PAP)

awl/ ro/

13612559 arch.

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz