Notowania

wiadomości
12.12.2011 17:50

Bożentyna Pałka-Koruba nadal wojewodą świętokrzyskim

Bożentyna Pałka-Koruba, pierwsza kobieta na stanowisku wojewody świętokrzyskiego, ponownie otrzymała w poniedziałek nominację od premiera Donalda Tuska.

Podziel się
Dodaj komentarz

Bożentyna Pałka-Koruba, pierwsza kobieta na stanowisku wojewody świętokrzyskiego, ponownie otrzymała w poniedziałek nominację od premiera Donalda Tuska.

Bożentyna Pałka-Koruba urodziła się w 1953 roku. Jest absolwentką Instytutu Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ukończyła także studium podyplomowe w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Kielcach.

W latach 1978-79 pracowała jako asystent na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od roku 1979 do 1989 była nauczycielką w Zespole Szkół Zawodowych w Busku-Zdroju. Następnie w latach 1989-94 pracowała jako wizytator kuratorium oświaty i wychowania. Od 1995 roku pełniła funkcję kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Busku-Zdroju, a od roku 1999 - dyrektora miejsko-gminnego ośrodka pomocy społecznej w tym mieście.

W latach 2004-2006 była zastępcą burmistrza Buska-Zdroju. Pełni funkcję wiceprezesa Stowarzyszenia "Ziemia Buska". Wojewodą świętokrzyskim jest od listopada 2007 roku.

Podczas poprzedniej kadencji wojewoda była inicjatorką i organizatorką szeregu akcji społecznych. W ramach kampanii "Kochaj życie" promowała badania profilaktyczne w zakresie raka piersi i raka szyjki macicy, pod hasłem "Przeszczep to drugie życie" upowszechniała ideę transplantacji i oświadczeń woli, podczas akcji "Z sercem dla serca" promowała zdrowy styl życia.

W ramach zorganizowanej przez świętokrzyską policję wakacyjnej kampanii "Pilnuj swojej szklanki" apelowała w spotach do młodych kobiet o ostrożność na dyskotekach. W marcu 2011 r. - jako pierwszy wojewoda w Polsce - powołała pełnomocnika do spraw ochrony zwierząt.

Oryginalne imię pani wojewody bardzo często sprawia trudności konferansjerom i gospodarzom różnych uroczystości. (PAP)

agn/ par/ jra/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz