Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Bp Mazur zwraca się z apelem o pomoc misjonarzom

0
Podziel się:

Z apelem o pomoc oraz wsparcie duchowe i materialne zwrócił się
przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji bp Jerzy Mazur.

Bp Mazur zwraca się z apelem o pomoc misjonarzom
(JeffersonDavis/CC/Flickr)
bESiNGAB

Z apelem o pomoc oraz wsparcie duchowe i materialne zwrócił się przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji bp Jerzy Mazur. 6 stycznia w uroczystość Objawienia Pańskiego przypada Dzień Pomocy Misjom.

Dzień ten - zgodnie z zaleceniem Konferencji Episkopatu Polski - obchodzony jest od wielu lat jako dzień misyjny. W kościołach w całej Polsce zbierane są ofiary, które zasilają Krajowy Fundusz Misyjny. Środki z niego służą wsparciu działalności polskich misjonarzy.

Nawiązując do tegorocznego hasła Dnia Pomocy Misjom _ Pomóżmy misjonarzom świadczyć o Chrystusie _, bp Mazur podkreślił, że _ jesteśmy dzisiaj uwrażliwieni na działalność misyjną Kościoła oraz wspomaganie tych, którzy niosą orędzie Chrystusa aż po krańce świata _.

bESiNGAD

Jak poinformował, w 97 krajach świata pracuje 2015 misjonarek i misjonarzy z Polski. _ Opuścili swe domy rodzinne, wspólnoty i diecezje, by wśród trudności i przeszkód dzielić się skarbem wiary i służyć najuboższym z ubogich. Misjonarze prowadzą działalność charytatywną, edukacyjną i medyczną, stając się znakiem nadziei dla opuszczonych, sierot, starców, bezdomnych i wykluczonych. By prowadzić wspaniałe dzieła ewangelizacyjne, potrzebują naszej pomocy duchowej i materialnej _ - podkreślił hierarcha.

Z datków na Krajowy Fundusz Misyjny utrzymuje się również Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie, gdzie 34 osoby przygotowują się do wyjazdu na misje; oprócz księży i zakonnic jest wśród nich pięć osób świeckich.

Bp Mazur przypomniał, że 6 stycznia przypada też święto Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Wyjaśnił, że przebrane w stroje symbolizujące pięć kontynentów stają się kolędnikami misyjnymi i zbierają datki dla rówieśników z krajów misyjnych.

Hierarcha zachęcił wiernych, by włączyli się w misyjny trud Kościoła. _ Bez względu na to, jakim powołaniem życiowym Bóg nas obdarzył, na mocy chrztu świętego wszyscy odpowiadamy za misje. Wiara zobowiązuje do dzielenia się nią z innymi. Jesteśmy misjonarzami Chrystusa także poprzez sakramenty święte, modlitwę, cierpienie, świadectwo życia i pracę _.

bESiNGAJ

Nawiązał też do organizowanych 6 stycznia w ponad 180 miastach Polski Orszaków Trzech Króli. _ Orszak tworzą zwyczajni ludzie, którzy z entuzjazmem i radością chcą wraz z rodzinami oraz przyjaciółmi świętować narodziny Chrystusa. Niech udział w orszaku uświadomi nam jeszcze dobitniej drogę do wiary Trzech Mędrców. Niech uczy odwagi, pokory i wytrwałości na drodze wiary. Niech przypomina, że mamy także innym pomagać odnaleźć drogę do Chrystusa i wspomagać duchowo i materialnie misjonarzy i misjonarki _ - podkreślił.

Czytaj więcej w Money.pl
Kościół przeciwko gender. Dziś biskupi czytają list Episkopatu W opinii Episkopatu za gender kryje się kłamstwo, które dotyka fundamentów funkcjonowania społeczeństw.
Kościół wypłacił 6 mln euro odszkodowań Pieniądze przeznaczone były dla ofiar nadużyć seksualnych ze strony duchownych. Poinformował o tym Episkopat Niemiec.
Biskupi znów napisali list. Będzie burza Kościół dostrzega niebezpieczeństwo niwelowania wartości płci - piszą hierarchowie w liście pasterskim, przestrzegając przed _ ideologią gender _.
To najstarszy kościół świata. Będzie remont Po wielu latach starań ruszyła długo oczekiwana renowacja bazyliki Bożego Narodzenia w Betlejem. Wczesnochrześcijańska świątynia zbudowana jest w miejscu, w którym miał się narodzić Jezus Chrystus.
bESiNGBe
wiadomości
wiadmomości
kraj
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)