Notowania

zamieszki w egipcie
18.02.2011 11:42

Bractwo Muzułmańskie broni zdobyczy rewolty

Ugrupowanie obawia się, że niektórzy będą chcieli sobie je przywłaszczyć.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Bractwo Muzułmańskie, które jest najlepiej zorganizowaną siłą polityczną w Egipcie, wezwało Egipcjan, by strzegli zdobyczy rewolty, która obaliła prezydenta Hosniego Mubaraka przed tymi, który mogą usiłować przywłaszczyć je i wykorzystać do własnych celów.

Przywódca Bractwa Mohammed Badi powiedział, że rewolta zaczęła przynosić owoce, a Egipcjanie nie mogą dać _ oportunistom szansy na przejęcie jej osiągnięć _. _ - Egiptu nie można oszukać _ - dodał w piątkowym przesłaniu zamieszczonym na stronie internetowej Bractwa.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/70/t132166.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/egipt;swietuje;dzis;marsz;zwyciestwa,85,0,773973.html) Egipt świętuje. Dziś "marsz zwycięstwa"

Badi zaznaczył, że Bractwo nie będzie ubiegać się o prezydenturę czy większość parlamentarną podczas wolnych i uczciwych wyborów, obiecanych przez wojskową radą rządzącą obecnie Egiptem.

Jak dotąd - pisze agencja Reutera - Bractwo jest głównym wygranym w masowej rewolcie, która doprowadziła do obalenia Mubaraka. Oficjalnie zdelegalizowane, obecnie cieszy się bezprecedensowym uznaniem ze strony państwa. Ma swojego przedstawiciela w powołanej przez wojskową radę komisji, która ma zaproponować poprawki do konstytucji.

Oficjalny dziennik _ al-Gumhurija _, jedna z gazet najbardziej lojalnych wobec Mubaraka, przeprowadziła w piątek wywiad z innym przywódcą Bractwa Esamem el-Erianem. Także i on zwraca uwagę na przesłanie mówiące, że Bractwo nie jest zainteresowane władzą.

Tagi: zamieszki w egipcie, bractwo muzułmańskie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz