Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Brazylia: Rousseff uzależnia wizytę w USA od wyjaśnień ws. szpiegostwa

0
Podziel się

Prezydent Brazylii Dilma Rousseff oświadczyła w piątek w Sankt
Petersburgu, że jej przyszła wizyta państwowa w Waszyngtonie zależy od wyjaśnień prezydenta Baracka
Obamy w sprawie szpiegowania przez wywiad USA jej osobistej korespondencji.

bEpWlZrF

Prezydent Brazylii Dilma Rousseff oświadczyła w piątek w Sankt Petersburgu, że jej przyszła wizyta państwowa w Waszyngtonie zależy od wyjaśnień prezydenta Baracka Obamy w sprawie szpiegowania przez wywiad USA jej osobistej korespondencji.

Obama "zobowiązał się odpowiedzieć rządowi brazylijskiemu przed najbliższą środą" i wyjaśnić sprawę przypuszczalnych działań amerykańskiego wywiadu w zakresie szpiegowania mojej poczty elektronicznej i telefonów -powiedziała pani Rousseff na konferencji prasowej w Sankt Petersburgu, gdzie uczestniczyła w szczycie G20.

Dilma Rousseff odbyła prywatne spotkanie z Obamą i prosiła go o wyjaśnienie działań szpiegowskich, które miały dotyczyć jej osoby.

bEpWlZrH

Działania te ujawnił kanał brazylijskiej telewizji Globo, powołując się na dokumenty uzyskane od byłego analityka amerykańskiej Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) Edwarda Snowdena.

Rousseff potwierdziła, że jej planowana na 23 października wizyta w Waszyngtonie zależy od wyjaśnień, jakie brazylijski rząd uzyska od Białego Domu.

"Moja podróż do Waszyngtonu zależy od warunków politycznych, jakie stworzy dla niej prezydent Obama" - dodała na konferencji. (PAP)

ik/ mc/

bEpWlZrN

14526906

bEpWlZsi
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)