Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Browar Namysłów chce wydzierżawić nieczynny browar w Braniewie

0
Podziel się:

Przedstawiciele Browaru Namysłów podpisali z właścicielem nieczynnego
browaru w Braniewie (Warmińsko-Mazurskie) list intencyjny dot. wydzierżawienia braniewskiego
browaru. Rozmowy mają być zakończone przed Bożym Narodzeniem - powiedział PAP prezes Browaru
Namysłów.

bEEwLSTF

Przedstawiciele Browaru Namysłów podpisali z właścicielem nieczynnego browaru w Braniewie (Warmińsko-Mazurskie) list intencyjny dot. wydzierżawienia braniewskiego browaru. Rozmowy mają być zakończone przed Bożym Narodzeniem - powiedział PAP prezes Browaru Namysłów.

Prezes Browaru Namysłów Czesław Szczepaniak powiedział w środę PAP, że jego firma "prowadzi intensywne rozmowy dotyczące dzierżawy browaru w Braniewie".

"W moim odczuciu idą one w dobrą stronę, ponieważ podpisaliśmy z naszym partnerem w rozmowach list intencyjny. Sądzę, że przed Bożym Narodzeniem zapadną w tej sprawie konkretne decyzje" - dodał.

bEEwLSTH

Prezes Browaru Namysłów przyznał, że jego firma poszukuje dużego browaru, który byłby w stanie produkować sporą ilość piwa. "Bliskość Rosji i mały ruch graniczny nie ma związku z naszym celowaniem w Braniewo. My wysyłamy towar do Australii, czy USA. Interesujemy się tym browarem ze względu na możliwości, jakie tkwią w tym miejscu" - powiedział.

Browar w Braniewie nie produkuje piwa od 2008 roku. W latach 90. XX wieku produkowano tu m.in. piwo EB (browar funkcjonował wówczas pod nazwą Elbrewery). Od 2006 roku właścicielem browaru jest prywatna osoba - elbląski przedsiębiorca. W ostatnich latach w Braniewie produkowano dwa gatunki piwa, ale nie zyskały one popularności i w 2008 roku wstrzymano produkcję. Braniewskim browarem interesowała się w 2010 roku produkująca dla dyskontów spółka Van Pur, ale ostatecznie do transakcji nie doszło.

Szczepaniak powiedział, że zakład ten jest częściowo zmodernizowany, ale niektóre jego elementy wymagają naprawy i zakupu nowego wyposażenia.

Prezes namysłowskiego browaru powiedział PAP, że jeśli dojdzie do dzierżawy browaru w Braniewie przez jego firmę, wówczas zatrudnienie znajdzie kilkadziesiąt osób.

bEEwLSTN

Właściciel braniewskiego browaru odmówił PAP rozmowy. (PAP)

jwo/ pad/ jra/

bEEwLSUi
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)