Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zamachy w afganistanie
27.07.2011 11:22

Burmistrz Kandaharu zabity w zamachu

Burmistrz Kandaharu, stolicy południowej prowincji Afganistanu o tej samej nazwie co miasto, zginął w ataku bombowym.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Burmistrz Kandaharu, stolicy południowej prowincji Afganistanu o tej samej nazwie co miasto, zginął w ataku bombowym przeprowadzonym przez zamachowca-samobójcę - poinformowała miejscowa policja.*

Ghulam Haidar Hamidi poniósł śmierć, kiedy zamachowiec zdetonował w jego pobliżu ładunki wybuchowe, które miał ukryte w swym turbanie. W zamachu zginęło również kilka innych osób - podaje agencja dpa.

Do ataku doszło w chwili, gdy burmistrz rozmawiał grupą interesantów na dziedzińcu ratusza. Według AFP, rozmowa dotyczyła sporu o ziemię. Burmistrz kazał wyburzyć domy zbudowane - według niego - nielegalnie. Podczas wyburzania domów zginęło dwoje dzieci. Świadkowie twierdzą, że w pewnej chwili jeden z uczestników spotkania podszedł do burmistrza i zdetonował ładunki wybuchowe.

Do ataku przyznali się talibowie. Ich przedstawiciel powiedział, że zamach był zemstą za śmierć dwójki dzieci. _ - Burmistrz Hamidi (...) został zabity w samobójczym zamachu przeprowadzonym przez jednego z naszych fedainów w Kandaharze _ - poinformowali talibowie w wiadomości rozesłanej do mediów.

Hamidi zginął zaledwie dwa tygodnie po tym jak w Kandaharze, uważanym za kolebkę afgańskich talibów, zamordowany został przyrodni brat prezydenta kraju Hamida Karzaja, Ahmad Wali Karzaj, uważany za jednego z najbardziej wpływowych ludzi na południu Afganistanu. Hamidi był wymieniany jako polityk, który mógłby zająć miejsce brata prezydenta.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/254/t97534.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/w;afganistanie;zabity;wazny;urzednik,49,0,762417.html) W Afganistanie zabity ważny urzędnik Ofiarą jest zastępca gubernatora prowincji Kandahar, położonej na południu kraju.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/39/t150823.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/przezyl;kilka;zamachow;zabil;go;ochroniarz,127,0,871295.html) Przeżył kilka zamachów. Zabił go ochroniarz? 50-letni Ahmed Wali Karzaj stał na czele rady prowincji Kandahar i był jedną z najbardziej wpływowych osób w południowej części kraju.
Tagi: zamachy w afganistanie, afganistan, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz