Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Burmistrz Rzymu o przygotowaniach do kanonizacji Jana Pawła II

0
Podziel się

Przygotowanie Rzymu na kanonizację Jana Pawła II i Jana XXIII to jeden z
priorytetów władz miejskich w przyszłym roku - powiedział w niedzielę burmistrz Ignazio Marino.
Zapewnił, że już ruszyła machina organizacyjna przed mszą 27 kwietnia w Watykanie.

bEpXPvdx

Przygotowanie Rzymu na kanonizację Jana Pawła II i Jana XXIII to jeden z priorytetów władz miejskich w przyszłym roku - powiedział w niedzielę burmistrz Ignazio Marino. Zapewnił, że już ruszyła machina organizacyjna przed mszą 27 kwietnia w Watykanie.

Burmistrz podczas rozmowy z dziennikarzami przypomniał, że trzeba przygotować Wieczne Miasto na przyjęcie ogromnej liczby wiernych.

"Już się do tego szykujemy" - dodał Marino, który tym razem nie podał żadnych prognoz, dotyczących oczekiwanej liczby pielgrzymów z całego świata. Kilka tygodni wcześniej mówił, że do Rzymu może przyjechać nawet 5 milionów osób, a także około 100 oficjalnych delegacji.

bEpXPvdz

We włoskich mediach dominuje jednak przekonanie, że należy spodziewać się co najmniej miliona wiernych. Podkreśla się, że niewiadomą pozostaje liczba pielgrzymów z Polski.

W beatyfikacji Jana Pawła II 1 maja 2011 roku uczestniczyło ponad 100 tysięcy Polaków.

Ze względu na wysoką spodziewaną liczbę wiernych z Polski w przygotowaniach do kanonizacji, koordynowanych przez władze Rzymu i włoską Obronę Cywilną, będą uczestniczyć również przedstawiciele władz konsularnych RP.(PAP)

sw/ mmp/ ro/

bEpXPvea
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)