Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Buzek składa kondolencje: Zginął mój przyjaciel

0
Podziel się:

Przewodniczący Parlamentu Europejskiego razem z rodakami przeżywa "tę wielką tragedię".

Buzek składa kondolencje: Zginął mój przyjaciel
(PAP/Andrzej Grygiel)
bETRFKFx

Jerzy Buzek znał prezydenta Kaczyńskiego od 30 lat, poznał go w czasach Solidarności i - jak zawsze zapewnił - miał dla niego wiele szacunku i przyjaźni.

_ - Z ogromny smutkiem przyjąłem wstrząsającą informację o katastrofie samolotu, na którego pokładzie był mój przyjaciel i wielki polski polityk, prezydent Polski, Lech Kaczyński _ - oświadczył przewodniczący PE po otrzymaniu informacji o tragicznym wypadku.

_ - Z ciężkim sercem myślę o wszystkich osobach, które wraz z nim były na pokładzie samolotu. Zginęli w służbie Ojczyźnie, w drodze do Katynia, gdzie mieli oddać hołd pomordowanym polskim oficerom _ - dodał.

bETRFKFz

_ - To niewyobrażalna katastrofa w skali Europy. Nigdy jeszcze nie zginęło tak wiele osób pełniących najwyższe funkcje w Polsce, wybranych przez obywateli jednego z państw Europy, według reguł demokracji. Pełnili służbę w imieniu obywateli. Jako przewodniczący PE składam w imieniu wszystkich eurodeputowanych kondolencje dla rodzin i najbliższych tych, którzy zginęli. Przekazuję także wyrazy wsparcia dla wszystkich Polaków i polskich władz _ - podkreślił.

WIĘCEJ INFORMACJI:

bETRFKGa
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)