Trwa ładowanie...
bDSMiULF

Notowania

Jerzy Buzek – Wszystkie wiadomości

21
12.01.2020 13:36

WOŚP
 / 
Bruksela też gra z WOŚP. Przedstawiciele europarlamentu włączają się do akcji

Na co dzień europarlamentarzyści spędzają dużo czasu w Brukseli i Strasburgu, ale myślami są w Polsce. Niektórzy z naszych przedstawicieli w instytucjach europejskich chętnie zaproszą na obiad lub oprowadzą po swoim rodzinnym mieście, ale warunek jest jeden: trzeba wygrać licytację.

5
18.05.2019 17:05

JERZY BUZEK
 / 
Cyfrowa Europa. Buzek: regulacje prawne nie nadążają

- Regulowanie rynku cyfrowego jest bardzo trudne, bo on się niezwykle szybko rozwija i ciężko za nim nadążyć – przyznał w programie „Money. To się liczy” Jerzy Buzek, były premier. – Weźmy chociażby sztuczną inteligencję i zagrożenia, które obok korzyści niesie dla człowieka. Mówię o rynku pracy i utracie miejsc pracy. Unia w tej materii nie nadąża, ten sam problem mają Amerykanie i Chińczycy.

16.05.2019 8:23

MTSL
 / 
"Money. To się liczy". Nagroda money.pl. Wyróżniamy przedsiębiorców

Dziś w "Money. To się liczy" rozmawiamy o Nagrodzie Gospodarczej Money.pl. Gościem Mikołaja Kunicy będzie Sebastian Buczek, prezes Quercus TFI. W drugiej części m.in. o polityce energetycznej Polski mówi prof. Jerzy Buzek, były premier. Zapraszamy od 9.15.

78
14.05.2019 12:39

JERZY BUZEK
 / 
Jerzy Buzek po filmie Sekielskich: ważna jest nieuchronność kary i zadośćuczynienie dla ofiar

- To wstrząsający dokument. Przy tak drastycznych przestępstwach nieuchronność kary wydaje się najskuteczniejszym przeciwdziałaniem. Nieuchronność dla tych, którzy dokonali przestępstwa, dla tych którzy zatajali i ukrywali. Na równym poziomie, a może wyżej, należy postawić zadośćuczynienie dla ofiar. To jest dramatyczne wyzwanie również przed państwem polskim, przed tymi, którzy biorą odpowiedzialność za wymiar sprawiedliwości. Tego rodzaju zdarzenia nie mogą się powtórzyć, jest zero tolerancji - powiedział w rozmowie z money.pl były premier Jerzy Buzek.

34
20.04.2018 15:06

GAZ Z ROSJI
 / 
Ważna decyzja Brukseli ws. Nord Stream 2. Jerzy Buzek: dobry sygnał

Parlament Europejski zadecydował w czwartek, że będzie jeszcze negocjował z unijnymi krajami na temat prawa, które regulowałoby zasady działania gazociągu Nord Stream 2. Jak powiedział w piątek Jerzy Buzek, to pozytywna wiadomość.

bDSMiULH
6
22.05.2017 21:58

JERZY BUZEK
 / 
Innowacje w Polsce. Buzek: pod tym względem nasza pozycja nie odpowiada możliwościom

Pozycja Polski w UE pod względem innowacyjności absolutnie nie odpowiada naszym możliwościom - ocenił Jerzy Buzek, przewodniczący Komisji Przemysłu, Badań Naukowych i Energii Parlamentu Europejskiego.

5
13.10.2016 16:20

JERZY BUZEK
 / 
Kryzys gazowy? Państwa UE mają sobie pomagać

Chodzi o podział UE na regiony, w ramach których mają być obowiązkowo przygotowywane plany na wypadek kryzysu gazowego. Polska ma się znaleźć w jednym koszyku z Niemcami, Słowacją i Czechami.

26.05.2016 8:52

JERZY BUZEK
 / 
PiS podobnie jak AWS będzie zwalniał górników? Jerzy Buzek: na razie głośno się o tym nie mówi

- Jestem przekonany, że jeśli przedstawi się realny plan to górnicy go zaakceptują. Mam przekonacie, że obecny rząd zmierza w tym kierunku - powiedział Jerzy Buzek w wywiadzie dla money.pl podczas Europejskiego Kongresu Ekonomicznego w Katowicach. Były premier przekonuję, że w ramach obecnego programu restrukturyzacja będzie na tyle głęboka na ile to konieczne. Mimo, że głośno się o tym nie mówi.

24.05.2016 12:42

JERZY BUZEK
 / 
Jerzy Buzek zapowiada obronę polskiego węgla. Były premier nie rozumie poczynań rządu PiS

- Oczywiście będziemy do upadłego bronić polskiego węgla, ale nam go nie wystarczy. Musimy pozyskiwać coraz więcej energii z OZE - powiedział były premier Jerzy Buzek w wywiadzie dla money.pl podczas Europejskiego Kongresu Ekonomicznego w Katowicach. W ten sposób były przewodniczący Parlamentu Europejskiego skomentował projekt posłów PiS o OZE, który może uniemożliwić inwestorom budowanie farm wiatrowych w Polsce.

bDSMiULN
21.05.2016 7:58

EEC 2016
 / 
Jerzy Buzek dla money.pl: moi przyjaciele przedsiębiorcy uciekają do Czech

- Przedsiębiorcy, którzy mają do granicy z Czechami, czy Słowacją nie więcej niż 30, czy 50 km zastanawiają się nad rejestracją swojej firmy poza granicami Polski. Bo obecna sytuacja w naszym kraju jest trochę niepewna - powiedział Jerzy Buzek były premier, obecnie poseł do Parlamentu Europejskiego i jego były przewodniczący w wywiadzie dla money.pl.

20.04.2015 10:00

EEC 2015
 / 
Jerzy Buzek: nie wpaść w pułapkę średniego wzrostu

- Grozi nam to, że zatrzymamy się na poziomie wzrostu 2-3 procent rocznie. To nie jest dobre rozwiązanie dla Polski - powiedział przewodniczący Rady 7. Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

17.10.2014 23:00

POMOC DLA FIRM
 / 
Pomoc przedsiębiorstwom. Jerzy Buzek ma pomysł

W każdej gminie powinny być specjalne komórki, by pomagać i doradzać firmom, których nie stać na prawników czy specjalistów od funduszy europejskich - przekonywał.

26.09.2014 6:21

JERZY BUZEK
 / 
Bartoszewski, Buzek i Poettering będą honorowymi obywatelami Opola

Obecni na posiedzeniu radni głosowali jednomyślnie, za to PiS zbojkotował spotkanie.

bDSMiULO
02.07.2014 20:25

UNIA ENERGETYCZNA
 / 
Unia energetyczna. Buzek będzie o nią walczył

- Na najbliższy czas to będzie realizacja projektu o nazwie unia energetyczna i sprowadza się to do tego, że chcemy mieć wspólną politykę energetyczną Unii, tak jak mamy wspólną politykę rolną- stwierdził polski polityk.

25.06.2014 9:18

WYBORY DO EUROPARLAMENTU
 / 
Polityka energetyczna UE. Buzek szefem komisji do spraw energii w Strasburgu?

Stanowisko szefa komisji do spraw energii w Europarlamencie, ograniczy możliwości wpływania Polski politykę energetyczną Unii.

12.06.2014 6:00

JERZY BUZEK
 / 
Wojna gazowa między Rosją i Ukrainą bardzo groźna i dla nas

W ocenie Jerzego Buzka oznacza to kontynuację polityki nacisków ze strony Moskwy.

05.06.2014 15:30

WYBORY DO EUROPARLAMENTU
 / 
Polska ma szansę szefować komisji przemysłu w Parlamencie Europejskim

Jerzy Buzek jest możliwym kandydatem na stanowisko jej szefa - powiedział premier Donald Tusk.

22.01.2014 22:50

PROTESTY NA UKRAINIE
 / 
Sankcje wobec Ukrainy? Trzeba o nich mówić, uważa Jerzy Buzek

My w nich rozbudziliśmy tę nadzieję i musimy być teraz zbiorowo odpowiedzialni za podtrzymanie ich na duchu, by te straszne i nieoczekiwane dla nich represje mogli przezwyciężyć.