Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. LOS
|

Polak pokieruje pracami PE nad kluczowym aspektem bezpieczeństwa energetycznego

15
Podziel się:

Były premier Jerzy Buzek, a obecnie europoseł PO, poinformował, że pokieruje pracami zespołu negocjacyjnego Parlamentu Europejskiego nad nowymi rozwiązaniami dla magazynowania skroplonego gazu (LNG). "Nie ma pełnego bezpieczeństwa energetycznego UE bez kontroli nad krytyczną infrastrukturą" - napisał polityk na Twitterze.

Polak pokieruje pracami PE nad kluczowym aspektem bezpieczeństwa energetycznego
Terminal gazu LNG w Rotterdamie (GETTY, Bloomberg, © 2021 Bloomberg Finance LP)

"To już potwierdzone: pokieruję pracami zespołu negocjacyjnego #PE nad nowymi rozwiązaniami dla magazynów gazu - KE ogłosiła dziś projekt tych przepisów. Nie ma pełnego bezpieczeństwa energetycznego UE bez kontroli nad krytyczną infrastrukturą. Działamy!" - napisał na Twitterze Jerzy Buzek.

Jego wpis, jak wyjaśnia Polska Agencja Prasowa, ma związek z oświadczeniem wiceszefa Komisji Europejskiej Valdisa Dombrovskisa, że KE chce zaproponować przepisy, zgodnie z którymi państwa członkowskie będą musiały zapewnić, że do 1 listopada br. ich magazyny gazu będą zapełnione w 80 proc., a w latach następnych – w 90 proc.

"Komisja jest również gotowa do tego, by stworzyć grupę roboczą oraz wspólny zespół negocjacyjny wraz z państwami członkowskimi w celu wspólnych zakupów gazu na poziomie unijnym" - dodał Dombrovskis. I jak wyjaśnił, chodzi o zapewnienie korzystnych cen oraz bezpieczeństwo przepływu tego surowca.

Oczekuje się, że energetyka i zakupy gazu będą jednymi z najważniejszych tematów omawianych podczas najbliższego posiedzenia Rady Europejskiej 24-25 marca.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(15)
HaeM
2 lata temu
buzek? Jaja sobie robią? Przypomnijcie sobie kim był ten geniusz polityki jak go wielki Marian zrobił premierem i sterował z tylnego siedzenia....
No to
2 lata temu
Już po europie
Klaus
2 lata temu
Kojarzy się ten pan z uachudrą. Sorry professore
Profesor
2 lata temu
Buzek ???! Ahahahaa !!! Ubaw po pachy. To ten sam premier nieudacznik z AWS, który rozłożył polska gospodarkę na łopatki i cofnął nas o 20 lat. Nie wróżę sukcesów. Nic się nie zmieni albo będzie gorzej. Czego się tknie to spartoli. Tak było gdy był szefem rządu i tak było na uczelni. Teraz też tak będzie. Jedyne co potrafił zrobić to załatwić córce udział w filmie że Stathamem.
CZARNOWIDZ
2 lata temu
CZARNO TO WIDZĘ - Odcięcie się od Rosji brania Gazu, Ropy, na to trzeba wielu lat a spowoduje to że, Świat nie będzie miał możliwości technicznej jak i ilości potrzebnej do pokrycia PEŁNEGO zapotrzebowania na Gaz i Ropę - Czyli będą rosnąć Ceny wielokrotnie i Reglamentacja - Ale obecnie nikt nie podaje żadnej OPCJI - Jakie są plany przez tych wszystkich co tak teraz najwięcej szczekają, w przypadku jak Ukraina zostanie pokonana przez Ruskich - Odwrócą się Zadkiem do Ukrainy, jedynie będą szczekać - To jest pewne, zostanie w Unii co najmniej 10 000 000 Ukraińców na utrzymaniu - Z wielkiej miłości do Ukraińców narodzi się wielka Nienawiść - Zanim Rosja zacznie Chudnąć to Unia zacznie Zdychać - Kraje w Unii zaczną się przeciw sobie buntować, nie będzie jednomyślności - Obecnie jak Niemcy, Polska, są uzależnieni - Gaz, Ropa od Rosji 50 - 75 % a są Kraje do 100 %