Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
eec 2015
20.04.2015 10:00

Jerzy Buzek: nie wpaść w pułapkę średniego wzrostu

- Grozi nam to, że zatrzymamy się na poziomie wzrostu 2-3 procent rocznie. To nie jest dobre rozwiązanie dla Polski - powiedział przewodniczący Rady 7. Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Podziel się
Dodaj komentarz

- Polska potrzebuje większego wzrostu gospodarczego, nie może wpaść w "pułapkę średniego wzrostu" - mówi Jerzy Buzek, przewodniczący Rady 7. Europejskiego Kongresu Gospodarczego, który rozpoczyna się dziś w Katowicach.

Były przewodniczący Parlamentu Europejskiego zwraca uwagę, że Polska nie powinna zadowalać się dotychczasowymi osiągnięciami gospodarczymi, które często nie są odczuwane przez zwykłych ludzi.

- Grozi nam to, że zatrzymamy się na poziomie wzrostu 2-3 procent rocznie. To nie jest dobre rozwiązanie dla Polski, my potrzebujemy 5-6 procent, bo chcemy dogonić najlepszych - Niemców, Francuzów czy Szwedów. A w tym celu potrzebny jest nam szybszy wzrost niż mamy dzisiaj - powiedział były premier.

Jerzy Buzek dodał również, że nasza gospodarka jest wciąż za mało innowacyjna. - Tutaj nie mamy najlepszych wyników. Już od lat zabiegamy o to, żeby polska gospodarka była bardziej innowacyjna, szczególnie na styku przedsiębiorstw i nauki - wyjaśnia Buzek. - Chodzi o to, żeby to, co robią naukowcy było przejmowane przez polski przemysł, na przykład małe i średnie przedsiębiorstwa i żebyśmy robili z tego nowoczesne technologicznie i innowacyjne rozwiązania.

Uczestnicy kongresu będą rozmawiać między innymi o energetyce, infrastrukturze, transporcie, górnictwie i hutnictwie oraz o polityce regionalnej. Wydarzeniu towarzyszą spotkania z przedstawicielami krajów afrykańskich, Dalekiego Wschodu czy Półwyspu Arabskiego. Najbardziej aktualne informacje z kongresu znajdziesz w specjalnej sekcji na Money.pl.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: eec 2015, jerzy buzek, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz