Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
unia energetyczna
02.07.2014 20:25

Unia energetyczna. Buzek będzie o nią walczył

- Na najbliższy czas to będzie realizacja projektu o nazwie unia energetyczna i sprowadza się to do tego, że chcemy mieć wspólną politykę energetyczną Unii, tak jak mamy wspólną politykę rolną- stwierdził polski polityk.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jakub Orzechowski / Reporter)

Najcenniejszym zwycięstwem jest uzyskanie przewodnictwa w komisji przemysłu, badań i energii, o którą toczyła się walka pomiędzy narodowymi delegacjami.

Przez dwa i pół roku komisją będzie kierował poseł Jerzy Buzek, a na drugą część kadencji zastąpi go poseł Janusz Lewandowski. Profesor Jerzy Buzek podkreślił, że rozwiązanie kwestii zaopatrzenia w energię będzie dla Unii sprawą kluczową.

- _ Na najbliższy czas to będzie realizacja projektu o nazwie unia energetyczna i sprowadza się to do tego, że chcemy mieć wspólną politykę energetyczną Unii, tak jak mamy wspólną politykę rolną. To nie wątpliwie daje nam wielkie szanse, przez tą właśnie komisje uzyskać coś w rodzaju strategii wyjścia z kryzysu dla całe Wspólnoty, a także dla Polski _ - powiedział Buzek

Jerzy Buzek podkreślił, że kierowanie komisją przemysłu, badań i energii, której zakres działania angażuje czterech komisarzy, jest wielkim wyzwaniem. Dodał, iż dzielenie się przewodnictwem z Januszem Lewandowskim nie jest sytuacją nadzwyczajną. Najważniejsze jest, że przez 5 lat pozostanie w rękach Polaków.

Tagi: unia energetyczna, jerzy buzek, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz