Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
26.11.2012 11:16

Bydgoszcz: Filmy o funduszach unijnych na Plus Camerimage

Czternaście filmów promujących i pokazujących pożytki z funduszy unijnych zmierzy się w specjalnym konkursie organizowanym w Bydgoszczy. Konkurs "Fundusze europejskie w kadrze" towarzyszy 20. Festiwalowi Plus Camerimage.

Podziel się
Dodaj komentarz

Czternaście filmów promujących i pokazujących pożytki z funduszy unijnych zmierzy się w specjalnym konkursie organizowanym w Bydgoszczy. Konkurs "Fundusze europejskie w kadrze" towarzyszy 20. Festiwalowi Plus Camerimage.

"Chodzi o to, by ten rodzaj produkcji audiowizualnej konsekwentnie się profesjonalizował i coraz celniej trafiał do wskazanych grup społecznych. To pozwoli Polakom na coraz skuteczniejsze wykorzystywanie możliwości stwarzanych przez unijne pieniądze i mechanizmy dla osobistego i społecznego rozwoju" - podkreślił Piotr Całbecki, marszałek województwa kujawsko-pomorskiego, który organizuje konkurs.

Do rywalizacji ze swoimi produkcjami promocyjnymi mogły przystąpić instytucje zaangażowane w zarządzanie funduszami pomocowymi Unii Europejskiej na lata 2007-2013. W tym roku zgłoszono czternaście krótkich filmów.

W jury zasiadają eksperci specjalizujący się w komunikacji marketingowej oraz znani graficy. W tym gronie jest m.in. Natalia Hatalska, ekspert w dziedzinie alternatywnych form komunikacji marketingowej i twórczyni bloga "hatalska.com" o reklamie, który uznano za jeden z dziesięciu najbardziej wpływowych blogów w Polsce, a także wybitny grafik i autor plakatów Andrzej Pągowski.

Oprócz nagród dla zwycięzców, dla wszystkich uczestników konkursu przygotowano branżowe szkolenia. Studio animacji 3D "No Label" pokaże im najnowsze sposoby wykorzystania multimediów przy promowaniu lokalnych atrakcji.

"Natalia Hatalska w prezentacji +Inteligentne miasto w praktyce+ z kolei poruszy cztery główne zagadnienia - przestrzeń, transport, transakcje, społeczności - z którymi związana jest koncepcja inteligentnego miasta. Wykład będzie też próbą odpowiedzi na pytania, jakie są najważniejsze kierunki w rozwoju miast, a także które trendy i zjawiska będą kształtować przyszłość metropolii" - poinformował Dariusz Kuzma, rzecznik prasowy festiwalu Plus Camerimage.

Konkurs "Fundusze europejskie w kadrze" jest organizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego we współpracy z Ministerstwem Rozwoju Regionalnego. Imprezę zorganizowano dzięki wsparciu Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. 20. Festiwal Autorów Zdjęć Filmowych Plus Camerimage potrwa w Bydgoszczy do 1 grudnia. (PAP)

olz/ abe/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz