Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Byłe szefostwo Pozmeatu oskarżone o niegospodarność

0
Podziel się:

Były przewodniczący rady nadzorczej ZM Pozmeat,
prezes zarządu firmy i była wiceprezes tej firmy są oskarżeni o
wyłudzenia i niegospodarność przy budowie zakładu uboju i
przetwórstwa mięsnego w Robakowie. Mieli oni narazić firmę na
straty w wysokości 31 mln zł.

Były przewodniczący rady nadzorczej ZM Pozmeat, prezes zarządu firmy i była wiceprezes tej firmy są oskarżeni o wyłudzenia i niegospodarność przy budowie zakładu uboju i przetwórstwa mięsnego w Robakowie. Mieli oni narazić firmę na straty w wysokości 31 mln zł.

Sprawa dotyczy lat 1998-2001. Jak poinformował w poniedziałek PAP prokurator Andrzej Laskowski z oddziału zamiejscowego Prokuratury Krajowej w Poznaniu, prokuratura przesłała do sądu akt oskarżenia.

Włodzimierzowi N. prokuratura przedstawiła zarzuty spowodowania szkody na rzecz firmy w wysokości ponad 31 mln zł, związanych z wyłonieniem generalnego wykonawcy budowy zakładu uboju i przetwórstwa mięsnego w Robakowie a także z wykonaniem i wyposażeniem tej inwestycji.

Według prokuratury, Włodzimierz N. działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadził do wybrania na generalnego wykonawcę inwestycji amerykańskiej firmy ABT Engineering, pomimo że firma nie występowała w ustaleniach komisji technicznej i cenowej powołanej do wyłonienia generalnego wykonawcy inwestycji. Wybór ten skutkował w trakcie realizacji inwestycji poniesieniem przez Pozmeat dodatkowych kosztów.

Ponadto na podstawie decyzji Włodzimierza N. firma podpisywała umowy na zakup urządzeń do nowo budowanego zakładu. Niewypełnienie umów również skutkowało ponoszeniem dodatkowych, wielomilionowych kosztów przez Pozmeat.

Podobne zarzuty prokuratura przedstawiła też wiceprezes tej firmy Elżbiecie Z. oraz Jackowi J. którzy, według prokuratury, współdziałali z Włodzimierzem N.

Oskarżonym grożą kary do 10 lat więzienia.(PAP)

rpo/ wkr/ jra/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)