Notowania

Były ambasador USA w Polsce pomoże więźniom z Guantanamo

Daniel Fried zostanie wysłannikiem rządu ds. więźniów z bazy na Kubie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Były ambasador USA w Polsce i długoletni dyplomata odpowiedzialny za sprawy europejskie Daniel Fried będzie mianowany specjalnym wysłannikiem rządu ds. dalszych losów więźniów przetrzymywanych w bazie amerykańskiej Guantanamo na Kubie. *

Poinformował o tym _ New York Times _ podając też, że zadaniem Frieda będzie głównie przekonać rządy krajów europejskich do przyjęcia podejrzanych o terroryzm więźniów Gauntanamo. Prezydent Barack Obama obiecał zamknąć w ciągu roku to więzienie, krytykowane w USA i na świecie. 241 pozostałych tam jeszcze więźniów jest przetrzymywanych bezterminowo, a większości nie postawiono nawet żadnych formalnych zarzutów.

Administracja Obamy liczy na wielkie doświadczenie Frieda w kontaktach dyplomatycznych z rządami krajów europejskich. Po misji w Polsce (1997-2001) był on przez ostatnie 8 lat dyrektorem wydziału ds. Europy i Eurazji w Departamencie Stanu. We wczesnych latach 90. pełnił tę samą funkcję w Radzie Bezpieczeństwa Narodowego w Białym Domu.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: guantanamo, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz