Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Były komisarz Verheugen: UE powinna dać więcej Ukrainie

0
Podziel się

Unia Europejska powinna wypracować jasną strategię wobec Ukrainy i
zaproponować jej więcej niż dotychczas - oświadczył w czwartek w Kijowie były komisarz UE ds.
rozszerzenia Guenter Verheugen.

bEhULJRx

Unia Europejska powinna wypracować jasną strategię wobec Ukrainy i zaproponować jej więcej niż dotychczas - oświadczył w czwartek w Kijowie były komisarz UE ds. rozszerzenia Guenter Verheugen.

"Wiedząc, jaka jest strategia UE wobec Ukrainy, Ukraińcy mogliby szybciej zbliżać się do zjednoczonej Europy" - powiedział, występując na V Forum Europa-Ukraina w Kijowie. Spotkanie to organizuje warszawski Instytut Studiów Wschodnich, gospodarz Forum Ekonomicznego w Krynicy.

Zdaniem Verheugena zarówno w przeszłości, jak i teraz, Ukraina jest, była i pozostaje ważnym partnerem UE, jednak do chwili obecnej Bruksela nie odważyła się na opracowanie konkretnego planu współpracy z Kijowem.

bEhULJRz

"Właśnie z tego powodu będąc unijnym komisarzem nie mogłem zaproponować Ukrainie niczego innego, jak zbliżanie się do UE krok po kroku. Uważam jednak, że to był błąd i że powinniśmy uczynić dla Ukrainy więcej" - podkreślił były komisarz.

Verheugen uważa, że Ukraina zasługuje na lepsze traktowanie ze strony UE chociażby dlatego, że udało się jej "zbudować państwo, nie mając żadnego doświadczenia w tej dziedzinie". "To bardzo ważne osiągnięcie" - podkreślił.

W V Forum Europa-Ukraina w Kijowie, które potrwa do piątku, uczestniczy ok. 400 gości. Są to politycy, eksperci i przedstawiciele biznesu z Polski, Ukrainy Rosji, oraz innych krajów Unii Europejskiej i Wspólnoty Niepodległych Państw.

Pierwsze Forum Europa-Ukraina odbyło się w 2007 roku we Wrocławiu, kolejne organizowane były w Kijowie.

bEhULJRF

Polska Agencja Prasowa jest patronem medialnym tego przedsięwzięcia.

Z Kijowa Jarosław Junko (PAP)

jjk/ ap/

bEhULJSa
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)