Notowania

bułgaria
01.04.2010 14:54

Były minister obrony Bułgarii trafił do aresztu

Nikołaj Conew jest jednym z trzech członków poprzedniego rządu, który został oskarżony o malwersacje.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

Według radia publicznego chodzi o próbę przekupienia sędziego, który miał prowadzić sprawę *przeciwko **Nikołajowi Conew*owi.

Jednocześnie zatrzymano sędziego i byłego wysokiego urzędnika ministerstwa finansów, który miał wręczyć pieniądze. Chodzi o 37 tys. euro. Według mediów sędzia sam miał zażądać łapówki.

W ubiegłym tygodniu Komisja Europejska skrytykowała Bułgarię za brak rezultatów w walce z korupcją i przestępczością zorganizowaną.
Nikołaj Conew jest jednym z trzech członków poprzedniego koalicyjnego rządu bułgarskiego, który został oskarżony o malwersacje i szkody, wyrządzone budżetowi państwa, w wys. 120 mln lewów (60 mln euro).

Prokuratura przekazała akt oskarżenia do sądu i sprawa miała się wkrótce rozpocząć.

Obok Conewa prokuratura prowadzi śledztwa przeciwko byłej minister pracy i polityki socjalnej Emilii Masłarowej i byłemu ministrowi rolnictwa Waleremu Cwetanowowi.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Prokuratura bułgarska chce usunięcia ministra zdrowia ]( http://news.money.pl/artykul/prokuratura;bulgarska;chce;usuniecia;ministra;zdrowia,206,0,604366.html )
* [ **Bułgaria**: Minister odszedł przez A(H1N1) ]( http://news.money.pl/artykul/bulgaria;minister;odszedl;przez;ah1n1,144,0,604560.html )
* [ 10 lat więzienia za wyłudzenie unijnych dotacji ]( http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/10;lat;wiezienia;za;wyludzenie;unijnych;dotacji,109,0,604013.html )
Tagi: bułgaria, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz