Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Cameron próbuje ożywić negocjacje z talibami

0
Podziel się:

Brytyjski premier David Cameron przybył do Afganistanu, by ożywić znajdujące się w impasie negocjacje pokojowe z talibami.

David Cameron
David Cameron (Polaris/East News)
bFeSUqet

Brytyjski premier przybył dziś do Afganistanu, by zapewnić Afgańczyków, że przyszłoroczne wycofanie sił międzynarodowych nie będzie dokonaną chyłkiem ucieczką.

Według przedstawicieli brytyjskich władz Cameronowi zależy na wzmocnieniu politycznej stabilności Afganistanu przed zaplanowanymi na przyszły rok wyborami prezydenckimi, które - jak mają nadzieję zachodni dyplomaci - doprowadzą do pierwszej pokojowej zmiany władzy w tym kraju od 1901 roku.

_ Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/7/273159.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/komentarze/artykul/wydalismy;4;mld;zl;za;poklepanie;po;plecach,207,0,1321167.html) *Wydaliśmy 4 mld zł za poklepanie po plecach? * Nad opłacalnością misji w Afganistanie zastanawia się Przemysław Ciszak. - Chcemy rozwiązania politycznego jak również zapewnienia, że będziemy mieli rozwiązanie w dziedzinie bezpieczeństwa _ - powiedział Cameron dziennikarzom w brytyjskiej bazie Camp Bastion w prowincji Helmand na południu Afganistanu.

bFeSUqev

_ - To co zrobiliśmy w Afganistanie to przybycie tutaj, by powstrzymać jego wykorzystywanie jako bazy dla działalności terrorystycznej. Odbywało się to i odbywa pomyślnie. To czego potrzebujemy (obecnie) to rozbudowa afgańskich sił zbrojnych i jednocześnie zapewnienie, by polityka Afganistanu zapewniała każdemu w Afganistanie odgrywanie roli w kształtowaniu przyszłości swego kraju. Dokonaliśmy tutaj pewnego postępu _ - dodał brytyjski premier.

Cameron określił również jako zachęcające oświadczenie talibów, iż nie chcą już, by Afganistan stanowił zagrożenie dla innych krajów lub był matecznikiem terroryzmu.

Czytaj więcej w Money.pl
Amerykanie będą negocjować z talibami Chodzi o spotkanie dwóch stron, przedstawicieli USA i talibów, które utorowałoby drogę do oficjalnych negocjacji pokojowych pomiędzy rządem Afganistanu i talibami.
Talibowie otworzyli biuro. Teraz USA... Władze afgańskie wyraziły sprzeciw wobec planów bezpośrednich rokowań między Amerykanami a talibami i zapowiedziały, że strona afgańska nie będzie w nich uczestniczyć, dopóki nie będzie to proces pokojowy, któremu w pełni przewodzą Afgańczycy.
USA i talibowie dogadają się w Afganistanie?
bFeSUqeW
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)