Notowania

muzeum
16.03.2010 14:53

Camilla Parker Bowles w warszawskim Muzeum Chopina

Księżna Kornwalii Camilla Parker Bowles, we wtorek w południe zjawiła się w Pałacu Ostrogskich, gdzie mieści się Muzeum Fryderyka Chopina. Przez 45 min księżna wraz z dziesięcioosobową świtą zwiedzała muzealne sale, gdzie zgromadzone są liczne pamiątki po polskim kompozytorze.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Księżna Kornwalii Camilla Parker Bowles, we wtorek w południe zjawiła się w Pałacu Ostrogskich, gdzie mieści się Muzeum Fryderyka Chopina. Przez 45 min księżna wraz z dziesięcioosobową świtą zwiedzała muzealne sale, gdzie zgromadzone są liczne pamiątki po polskim kompozytorze. *

Jak powiedziała PAP kurator muzeum Alicja Knast, "wizyta księżnej była spontaniczna".

"Księżna przeszła przez wszystkie sale. Z zaciekawieniem przyglądała się naszym eksponatom. Bardzo podobał się jej fragment wystawy poświęcony wizycie Fryderyka Chopina w Wielkiej Brytanii. Była bardzo zainteresowana, pytała o wszystko: o historię budynku, ile pracowaliśmy nad tą ekspozycją i co ona zawiera" - powiedziała PAP kurator muzeum.

"Myślę, że z wielu powodów była to niezwykle ciekawa wizyta. Bardzo się z niej cieszymy (...). Księżna zapewniała, że będzie zachęcać do zwiedzania naszego muzeum" - powiedziała PAP Knast.

Camilla Parker Bowles na pytanie, czy słucha muzyki Chopina przytoczyła fragment rozmowy z jedną ze swoich dam dworu: "Księżna wspominała moment, kiedy jedna z jej dam dworu powiedziała, że powinna sobie ściągnąć z iTunes wszystkie utwory Chopina na swojego iPoda" - dodała na koniec kurator muzeum.

Na koniec wizyty Księżna Kornwalii otrzymała pamiątkowe albumy, kwiaty i czekoladki.

Księżna Kornwalii miała towarzyszyć we wtorek Księciu Walii w podróży na Podlasie. Jednak z powodu kłopotów z kręgosłupem i ze względu na odległość kolejnego punktu wizyty, lekarz Jej Książęcej Wysokości zalecił jej pozostanie w Warszawie - poinformowała Ambasada Brytyjska.(PAP)

mdn/ zig/ abr/ jbr/

Tagi: muzeum, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz