Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Caritas Diecezji Płockiej pomaga powodzianom

0
Podziel się:

699 tys. zł przekazała Caritas Diecezji Płockiej 250 rodzinom z siedmiu
miejscowości w gminie Gąbin (Mazowsze), która pod koniec maja i na początku czerwca została
dotknięta przez powódź.

bEDsBwaJ

699 tys. zł przekazała Caritas Diecezji Płockiej 250 rodzinom z siedmiu miejscowości w gminie Gąbin (Mazowsze), która pod koniec maja i na początku czerwca została dotknięta przez powódź.

Jak poinformował podczas wtorkowej konferencji prasowej dyrektor płockiej Caritas ks. Szczepan Bugaj, każda osoba w rodzinie objętej pomocą finansową otrzymała po tysiąc zł.

Środki te przekazano rodzinom, których domy i gospodarstwa zostały zalane przez powódź w miejscowościach: Troszyn Polski, Borki, Dobrzyków, Stara Korzeniówka, Nowy Wiączemin, Nowy Troszyn i Nowe Wymyśle.

bEDsBwaL

W sierpniu płocka Caritas kupi wyprawki szkolne dla dzieci powodzian, uczniów dwóch szkół podstawowych w gminie Gąbin. Jeżeli wystarczy pieniędzy, zorganizowana zostanie również pomoc finansowa dla młodzieży starszej, w tym uczniów szkół gimnazjalnych, a nawet studentów, pochodzących z terenów dotkniętych powodzią.

"Liczy się każdy człowiek, każde gospodarstwo i każda pomoc. Teraz, dwa miesiące po powodzi, przychodzi najtrudniejszy moment, czyli kontynuacja pomocy i Caritas tę pomoc będzie kontynuowała" - powiedział dziennikarzom biskup płocki Piotr Libera.

Dodał, że dodatkowa zbiórka pieniędzy dla powodzian zostanie zorganizowana 22 sierpnia podczas diecezjalnych i mazowieckich dożynek, które odbędą się w Sierpcu pod Płockiem.

"Żywność jest nadal wydawana potrzebującym. Jest też odzież. Otrzymujemy wciąż sygnały o chęci udzielenia pomocy. Wysokie Mazowieckie przygotowuje np. transport paszy dla zwierząt z gminy Gąbin" - podkreślił ks. Bugaj.

bEDsBwaR

Zaznaczył przy tym, że pomoc dla powodzian napływa od osób prywatnych i firm, a także z Caritas Polska, która przekazała płockiej Caritas do rozdysponowania między potrzebujących ponad 380 tys. zł.

Od 23 maja, gdy Wisła przerwała wał przeciwpowodziowy w Świniarach, zalewając około 6 tys. ha i ponad 20 miejscowości w gminach Słubice i Gąbin, płocka Caritas przekazała poszkodowanym przez żywioł około 50 ton żywności, 20 ton środków czystości, kilka ton odzieży, a także ponad 60 ton paszy dla zwierząt hodowlanych.

Przekazano też pomoc rzeczową niezbędną do usuwania skutków powodzi: mopy, miski, łopaty, wiadra, gumowe rękawice i buty, a także ciśnieniowe urządzenia do spłukiwania ścian i podłóg zalanych budynków.

Cześć pomocy organizowanej przez Caritas diecezji płockiej została skierowana do gminy Słubice, sąsiadującej z gminą Gąbin, ale położonej na terenie diecezji łowickiej.(PAP)

bEDsBwaS

mb/ bno/ jbr/

bEDsBwbm
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)