Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Caritas: potrzebnych jest 300 wyprawek szkolnych

0
Podziel się:

"Zostań sponsorem literki A" - to akcja Caritas, która ma na celu
wyposażenie 300 dzieci w wyprawki szkolne. Mają one trafić do podopiecznych dwunastu świetlic oraz
klubów socjoterapeutycznych Caritas, a także do innych potrzebujących, m.in. powodzian z
Sandomierza.

bEJnfPSJ

*"Zostań sponsorem literki A" - to akcja Caritas, która ma na celu wyposażenie 300 dzieci w wyprawki szkolne. Mają one trafić do podopiecznych dwunastu świetlic oraz klubów socjoterapeutycznych Caritas, a także do innych potrzebujących, m.in. powodzian z Sandomierza. *

Jak poinformowała PAP we wtorek koordynator świetlic Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej Paulina Rozynek, dzięki akcji, dzieci i młodzież z najuboższych środowisk otrzymają tornistry i inne przybory szkolne, a także niezbędne do nauki podręczniki.

Pomoc materialna - jak podkreśliła Rozynek - dedykowana jest szczególnie dzieciom i młodzieży w wieku 6-15 lat.

bEJnfPSL

Jak poinformowała Rozynek, w wyprawce szkolnej każdego ucznia powinien znaleźć się: plecak, podręczniki, zeszyty, bloki rysunkowe i techniczne, kredki, kleje, farby, plastelina, piórnik z wyposażeniem, a także obuwie na zmianę.

Osoby zainteresowane udzieleniem wsparcia mogą same przygotować taką wyprawkę szkolną lub jej część i przynieść do siedziby Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej przy ul. Kawęczyńskiej 49 w Warszawie. Biuro Caritas czynne jest od poniedziałku do piątku w godz. 9- 15.

Można także wpłacać pieniądze na adres: Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej, ul. Kawęczyńska 49, 03-775 Warszawa; nr konta: 57 1240 6074 1111 0000 4991 2023 - z dopiskiem "Wyprawki szkolne".

Rozynek dodała, że w intencji darczyńców Caritas w każdą ostatnią sobotę miesiąca odprawiana jest msza święta. (PAP)

bEJnfPSR

skz/ itm/ mag/

bEJnfPTm
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)