Notowania

cba
07.11.2008 15:53

CBA ma informować ABW o swych tajnych działaniach

Centralne Biuro Antykorupcyjne będzie informować o swych tajnych operacjach Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Premier Donald Tusk podpisał tajne zarządzenie w tej sprawie - podało w piątek Radio ZET.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Centralne Biuro Antykorupcyjne będzie informować o swych tajnych operacjach Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Premier Donald Tusk podpisał tajne zarządzenie w tej sprawie - podało w piątek Radio ZET. *

Rzeczniczka ABW Katarzyna Koniecpolska-Wróblewska potwierdziła PAP podpisanie przez premiera zarządzenia wynikającego z art. 40 ustawy o ABW, ale nie ujawniła jego treści, bo jest ona niejawna. Odesłała do artykułu ustawy.

Stanowi on, że szef ABW, w celu koordynacji czynności operacyjno- rozpoznawczych służb specjalnych, mogących mieć wpływ na bezpieczeństwo państwa, prowadzi centralną ewidencję zainteresowań operacyjnych służb specjalnych. Kolejny artykuł stwierdza, że prezes Rady Ministrów określi w drodze zarządzenia sposób współdziałania służb specjalnych z szefem ABW w zakresie prowadzenia tej ewidencji, z uwzględnieniem wymogów dotyczących ochrony informacji niejawnych stanowiących tajemnicę państwową.

Radio ZET twierdzi, że jedyną służbą, która nie informowała ABW, była od początku swego istnienia CBA. Teraz służba kierowana przez Mariusza Kamińskiego będzie musiała w ciągu 5 miesięcy wpisać do ewidencji informacje o wszystkich operacjach prowadzonych w przeszłości. Zdaniem Radia ZET, CBA tylko na tym skorzysta, bo na zasadzie wzajemności dostanie informacje o tym, czym się zajmuje ABW.(PAP)

sta/ itm/ mhr/

Tagi: cba, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz