Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

CBA w ministerstwie: chodzi o wyciąg Sobiesiaka?

0
Podziel się

Kontrola w resorcie środowiska przeprowadzona została w czwartek.

CBA w ministerstwie: chodzi o wyciąg Sobiesiaka?
bEhHUdnV

Funkcjonariusze CBA, na zlecenie wrocławskiej prokuratury okręgowej, przeprowadzili kontrolę w ministerstwie środowiska oraz w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych we Wrocławiu - potwierdził rzecznik CBA Jacek Dobrzyński. Nie chciał jednak ujawnić szczegółów.

Według RMF FM funkcjonariusze podczas czwartkowej kontroli zabezpieczali dokumenty dotyczące kompleksu wyciągów narciarskich w Zieleńcu, które budowała firma należąca do Ryszarda Sobiesiaka, biznesmena działającego m.in. w branży hazardowej.

Wrocławska prokuratura zajmuje się doniesieniem na dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych we Wrocławiu w sprawie nacisków na wydzielanie z obszarów leśnych miejsc na wyciągi narciarskie. Złożył je jeden z inspektorów Lasów Państwowych.

bEhHUdnX

Jak mówiła w połowie stycznia rzeczniczka Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu Małgorzata Klaus doniesienie zostało złożone 8 stycznia i dotyczy nacisków na nadleśnictwa Śnieżka i Zdrój.

Według tego doniesienia dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych we Wrocławiu miał wspierać swoimi działaniami biznesmena Ryszarda Sobiesiaka - jednego z bohaterów tzw. afery hazardowej.

ZOBACZ TAKŻE:

O sprawie budowy wyciągu narciarskiego przez firmę Ryszarda Sobiesiaka - Winterpol napisała w połowie stycznia _ Rzeczypospolita _. Według gazety firma Sobiesiaka karczowała państwowy las, zanim uzyskała na to formalną zgodę. O pozwolenie na budowę mogła się zacząć starać w marcu 2009 roku. Tymczasem wyciąg zaczął wozić narciarzy już trzy miesiące wcześniej, w Wigilię 2008 r.

bEhHUdod

Z informacji zebranych przez _ Rz _ wynika, że losem inwestycji spółki Ryszarda Sobiesiaka interesował się osobiście ówczesny szef klubu PO Zbigniew Chlebowski. Według ustaleń _ Rz _ Chlebowski kontaktował się w tej sprawie z wysokimi urzędnikami Lasów Państwowych.

Najważniejszą rolę w lobbingu dla Sobiesiaka miał odegrać jednak wpływowy urzędnik Lasów Państwowych Bolesław Bdzikot, który w 2009 r. został skazany prawomocnym wyrokiem za przestępstwa na szkodę tej instytucji.

bEhHUdoy
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)